Прес-центр ВНТУ 03.12.2012, 12:04

 

Студенти ВНТУ – срібні призери відкритої олімпіади Чехії та Словаччини з програмування!

 

Навряд чи знайдеться людина, яка побувавши у Празі, не була зачудована її чарівністю! Величезні старовинні райони міста з храмами та будинками ІХ – ХІІ століть, неймовірний старовинний замок з перлиною середньовікової архітектури — собором Святого Віта, Карлів міст над красунею Влтавою… При першому знайомстві з Прагою захоплює дух і життя здається просто неможливим серед такої краси…

 

Саме до Праги отримати запрошення пощастило збірній команді нашого університету. І поталанило невипадково. У вересні цьогоріч ВНТУ відвідала директор Європейських олімпіад студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, професор Технічного університету в Празі, Божена Маннова. Вона перевіряла рівень проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, як відбіркових змагань першості світу, а також технічне забезпечення та умови проведення світового півфіналу в нашому університеті. Результати перевірки повністю задовольнили Божену. Але без відповіді залишилось питання щодо збільшення квоти південно-східного Європейського регіону у фіналі першості світу з 3-х до 4-х місць. Саме тут полягає головна суперечка між найсильнішими регіонами Європи: центральним — до якого належить Чехія, і південно-східним — де сьогодні домінує Україна. Отож, пані Божена і запросила до Праги помірятись силами команду ВНТУ, яка, до речі, була цього року у південно-східному регіоні лише восьмою. Але виклик був прийнятий вінничанами без вагань.

 

До Праги діставались автобусом, і перше враження виявилось достатньо дивним. Потрапивши практично в центр столичного міста однієї з країн Євросоюзу і маючи євро, команда не змогла зайти до метро, оскільки квитки можна придбати лише за крони. Ось і довелось з усіма речами йти понад кілометр до найближчого відділення банку, де можна було обміняти валюту, а потім повертатись назад до станції метро. І перебуваючи у Празі, ми помітили, що це стандартна проблема для тих, хто прибуває до цього міста-красеня автобусом.

 

Оце й усі неприємності. Насправді Прага виявилась дуже гостинним містом. Команду поселили у чудовому готелі, що розмістився у студентського гуртожитку із загадковою схемою коридорів, схожих на монастирські лабіринти. Дістатись кімнати або вийти на вулицю з першої спроби, не пройшовши двічі тією ж самою ділянкою коридору, вдавалось далеко не кожного разу.

 

У першій день нас, вінничан, запросили на фінал наукового конкурсу на кращий магістерський диплом Чехії та Словаччини, в якому брали участь 8 колишніх магістрів, більшість з яких вже стали аспірантами. Презентації дійсно були дуже цікавими, значна частина їх була присвячена створенню систем штучного інтелекту. Переможець з Чехії працював над проблемами динамічного розпізнавання пересувним роботом зорової інформації, необхідної для вибору маршруту руху. Друге місце отримав студент зі Словаччини, котрий створив цікавий 3-D сканер, що практично миттєво формував графічну 3-D модель сканованого ним об’єкту.

 

Але, найголовнішою подією стала олімпіада з програмування, у якій взяли участь 112 команд з дев’яти провідних університетів Чехії та Словаччини, а також і команда ВНТУ. Традиційно трохи «засидівшись» на старті, наша команда опинилась аж на 9 місці. Але вже за півгодини вона не тільки впевнено розмістилась у першій трійці, але й періодично очолювала турнірну таблицю (не враховуючи позаконкурсну команду, яка складалась лише з одного молодого викладача, колишнього кращого студента-олімпійця Чехії, який одразу «пішов у відрив» і весь час був безумовним лідером). Отож, вінничани посіли друге місце, розв’язавши однакову кількість задач з чемпіоном Чехії та Словаччини, і лише трохи поступившись йому за часом. Усі інші команди розв’язали меншу кількість задач. Отож, команда ВНТУ достойно представила південно-східний Європейський регіон, додавши аргументів на користь збільшення квоти нашому регіону у світовому фіналі.

 

Але українці були для чехів і словаків у першу чергу не суперниками, а щирими друзями. Прийом господарів змагань був дуже теплим і залишив найприємніші спогади. А крім змагань були також і прогулянки Прагою, чарівність якої також назавжди залишиться у наших спогадах…

 

Володимир МЕСЮРА,

директор півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі,

професор кафедри комп’ютерних наук

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ