Прес-центр ВНТУ 02.04.2013, 12:40

 

25 – 28 березня вже втретє у ВНТУ міжнародна студентська організація BEST провела локальний етап Інженерних змагань – EBEC Vinnytsia.

 

Локальні етапи EBEC пройшли також у Запоріжжі, Києві та Львові. Переможці кожного з міст зустрінуться на національному етапі EBEC у Запоріжжі, де визначаться дві команди, що поїдуть на міжнародні змагання до Варшави.

 

BEST є міжнародною студентською громадою, яка надає якісну додаткову освіту, створює умови для спілкування студентів, компаній та університетів.

 

Ідея Європейських Інженерних змагань виникла досить недавно, а точніше — запозичена в друзів з партнерської організації Канади в 2002 році. Першим містом, яке приймало гостей і організовувало змагання для 15 команд був Брюссель (Бельгія). У 2012 році цей захід проходив уже в Загребі (Хорватія), де зібрались 26 найкращих команд, а це понад 2000 студентів з різних вишів Європи.

 

Змагання мають 2 категорії, які проходять одночасно:

 

Case Study — команди мають спрогнозувати, змоделювати та якісно представити результати своєї роботи.

 

Team Design — команди повинні розробити систему, створити прилад чи механізм з наданих матеріалів.

 

На етап, який проводився у Вінниці, було подано майже 100 заявок від студентів ВНТУ. З них сформували 12 команд у категорії Team Design та 6 команд у категорії Case Study.

 

Завдяки генеральному партнеру SunInBev Україна, журналу hiTech та партнеру локального етапу Flash, команди мали усі необхідні інструменти та матеріали для роботи, а керівництво ВНТУ надало чудове приміщення для проведення змагань.

 

Мірялись силами 4 дні, кожен з яких був насичений подіями.

 

Першого дня проводились відбіркові тури для команд категорії Team Design. Вони мали побудувати планер. Найпростіші літаки виготовлялись лише з паперу і були схожі на звичайні орігамі. Але конкурсанти представляли й дійсно надзвичайні конструкції, які мали пропелер та могли маневрено подолати довгий шлях до моменту своєї м’якої посадки.

 

У наступні три дні команди отримали завдання — передати зображення кабелем, використовуючи мінімальний набір матеріалів, та розробити алгоритм, який би забезпечив швидку і надійну передачу даних. Коли справа дійшла до тестування, перша команда змогла передати зображення розміром 20*20 пікселів за 3 хвилини 46 секунд.

 

Тим часом, команди з категорії Case Study щодня мали нове завдання. Першого дня команди розробляли проект евакуації населення планети у випадку катастрофи. Завдання другого дня — інклюзія (процес збільшення ступеня участі всіх громадян в соціумі, насамперед тих, що мають труднощі у фізичному чи розумовому розвитку), оцінювали їх представники Вінницької обласної громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія». Третього дня потрібно було розробити проект туристичного маршруту Вінницею та її околицями. А в четвертий день команди створювали робота, який міг би допомагати людям виконувати конкретне завдання, фільмуючи на відео процес своєї творчості.

 

Усі учасники отримали позитивний заряд енергії, знайшли нових друзів та отримали незабутні враження.

 

Переможці у категорії Team Design – команда КіПіШ (Інститут АЕКСУ), а в категорії Case Study – Люди Пі (Інститут ІТКІ). Вони і поїдуть до Запоріжжя для участі у Всеукраїнських Інженерних змаганнях.

 

Володимир ВЕРНИГОРА,

член BEST–Vinnytsia,

студент групи 2КІ-12м Інституту ІТКІ

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ