Прес-центр ВНТУ 24.04.2013, 15:03

 

20 квітня у Вінницькому національному технічному університеті відбувся перший (обласний) етап Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування — 1/8 першості світу АСМ-ІСРС

 

Світова студентська першість з програмування — це наймасовіша студентська олімпіада в світі. Участь у таких змаганнях може стати фантастичним стартом для кар’єри.

 

Для програміста дуже важливим є уміння працювати в команді. Але цьому не навчають університети. А ось тут команда з трьох студентів і один комп’ютер — учасники мають налагоджувати співдію і водночас витримувати конкуренцію з іншими командами. Переможе команда, яка швидше напише програми, що розв’яжуть найбільшу кількість задач.

 

Загалом цього дня у 26 містах України змагалися близько 2000 студентів у складі 630 команд із 114 університетів.

 

Загальну координацію змагань першого етапу здійснював відмінник освіти України, професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимир Месюра. Завдяки його самовідданій та наполегливій праці українські студенти традиційно виборюють участь у світовому фіналі з програмування ACM-ICPC, здобуваючи там перемоги і призові місця. У Вінницькій області координуванням олімпіади займався відмінник освіти України, доцент кафедри комп’ютерних наук Ігор Арсенюк.

 

У Вінницькій області вже три роки поспіль єдиним базовим вишем олімпіади є ВНТУ, який проводить її на дуже високому рівні — це стверджують не лише студенти нашого університету, а й учасники з інших навчальних закладів Вінниччини.

 

У Вінницький обласній олімпіаді цьогоріч взяли участь 48 команд з

 

Вінницького національного технічного університету (34 команди): 17 команд представляли кафедру комп’ютерних наук, 9 – кафедру програмного забезпечення; 5 – кафедру захисту інформації, 2 – Інститут АЕКСУ, 1 – кафедру адміністративного та інформаційного менеджменту;

 

Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського (3 команди);

 

Вінницького національного аграрного університету (3 команди);

 

Вінницького фінансово-економічного університету (2 команди);

 

Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ (2 команди),

 

а також одна команда з Вінницької фізико-математичної гімназії №17 та дві команди з Вінницького технічного ліцею, які виступали поза конкурсом.

 

Реєструвались команди-учасниці урочисто у залі ім. Романа Кігеля. Кожен студент та тренер отримав сертифікат та значок з логотипом олімпіади. Директор українського сайту по південно-східному європейському регіону професор Володимир Месюра, відкриваючи змагання, розповів про значимість та масштабність олімпіади, побажав перемоги найсильнішим. І кожному найзначущішої перемоги – над самим собою. Такі особистісні перемоги перевтілять студента на затребуваного та високопрофесійного ІТ-спеціаліста.

 

Завдяки старанням спонсорів олімпіада видалась не звичайними змаганнями, а святковим заходом. Тож, вдячність компанії GEMICLE, Web-потралу Rabotalux та вінницькому Інтернет-магазину NADIYNO, які представляв випускник нашого вишу, а нині доцент кафедри комп’ютерних наук Марат Хазін, а також компанії SiteCore.

 

До розв’язку запропонували 13 задач різного рівня складності: 2 задачі початкового рівня, 4 – середнього, 5 – високого та 2 дуже складні. Це аби врахувати рівень підготовки з програмування непрофільних вишів. Дещо зняти напруження під час змагання дав змогу фуршет, організований компанією SiteCore.

 

Через 5 годин суперництва визначились шість команд-переможниць.

 

Перше та два другі місця вибороли студенти кафедри комп’ютерних наук,

 

три третіх місця поділили студенти кафедр комп’ютерних наук, програмного забезпечення та Інституту АЕКСУ.

 

Команда–переможець Вінницької області у складі Сергія Кашубіна, Михайла Граніка та Олега Морфіянця стала однією з 9 українських команд, що розв’язали 12 задач (13 задач не розв’язала жодна команда), і стала кращою командою Центрального регіону України.

 

Друга команда (студенти кафедри комп’ютерних наук Максим Матейчук, Тетяна Польгуль та студентка кафедри обчислювальної техніки Євгенія Зеленська) розв’язала 8 задач і стала третьою у Центральному регіоні та 37-ю в Україні.

 

Третя команда (студенти кафедри КН Роман Джадан, Іван Мурзак та Володимир Хрущак) розв’язала 6 задач.

 

Право змагатись у другому етапі олімпіади, який відбудеться у вересні, вибороли 4 найсильніші команди Вінницької області — це команди ВНТУ, а також по одній кращій команді з Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Вінницького національного аграрного університету, Вінницького фінансово-економічного університету та Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ.

 

Усі обласні призери, а також перші команди кожного з університетів-учасників були нагороджені призами від спонсорів. Компанія GEMICLE після розв’язування задач розіграла лотерею, надавши ще три подарунки учасникам змагань. Тож, шанси отримати приз був не лише у найсильніших.

 

Потому учасники найсильнішої команди Вінницької області — студенти ВНТУ Сергій Кашубін, Михайло Гранік та Олег Морфіянець поділились таємницями і вмінням розв’язування олімпійських задач.

 

Закриваючи олімпіаду, проректор з наукової роботи ВНТУ, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов відзначив велику важливість таких ІТ-змагань.

 

Усі заходи олімпіади пройшли на високому організаційному та технічному рівні, викликавши в учасників лише позитивні емоції. Не було зауважень і до якості запропонованих до розв’язку задач.

 

Варто висловити подяку студентам Денису Молостову, Любові Паламаренко, Миколі Титку, Юрію Левченку – за ініціативність у підготовці до олімпіади; Дмитру Щелканову — самобутньому і дуже здібному фотомайстру, який у світлинах розповів про основні події олімпіади (http://photo.vntu.edu.ua/333/), Олексію Рикачевському та усім студентам-волонтерам, які усіляко допомагали проводити олімпіаду.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Фоторепортаж у фотогалереї університету