Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ВНТУ ВІДЗНАЧИВ 53-ТЮ РІЧНИЦЮ ЗАСНУВАННЯ І ДЕСЯТИРІЧЧЯ В СТАТУСІ НАЦІОНАЛЬНОГО

 

На урочистостях мантію Почесного професора ВНТУ вручили ректору Люблінської політехніки Мареку Опеляку (Польща) і доктору наук за спеціальністю «атомна і молекулярна фізика» Валентині Василенко (Португалія)

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

День університету традиційно є святом наших звершень та досягнень.

 

ЗДОБУТКИ

Згідно рейтингу «Топ-200 Україна» ВНТУ має 26 місце серед 200 ВНЗ України.

 

У рейтингу, який визначає Міністерство освіти і науки України, займаємо п’яте місце серед технічних вишів держави.

 

А в рейтингу ТОП-20000 системи Webometrics наш виш серед українських університетів піднявся з минулорічного 38 місця на 19.

 

ВНТУ входить в 50 кращих університетів світу з підготовки висококваліфікованих програмістів. Це засвідчує рейтинг компанії «TopCoder», котра проводить алгоритмічні онлайн-змагання та змагання з дизайну і розробки різноманітних програмних продуктів, в результаті яких створюється високоякісне ліцензоване програмне забезпечення.

 

У системі рейтингування «Компас», яка характеризує уподобання та задоволеність освітою випускниками та роботодавцями, ВНТУ нині на 24 позиції серед вишів України. А серед ВНЗ регіону — лідер!

Додає нам іміджу й півфінал першості світу з програмування АСМ-ICPC, який уже третій рік поспіль відбувається саме у ВНТУ.

 

Цьогоріч міжнародна студентська організація BEST-Vinnytsia перемогла у Національному етапі Європейських інженерних змагань EBEC, а на Генеральній Асамблеї BEST у м. Вальядолід (Іспанія). Локальний осередок BEST-Vinnytsia здобув найвищий статус повноцінного члена міжнародної організації BEST.

 

ГОСТІ

В урочистостях взяли участь президент міста Люблін (Республіка Польща) Кшиштоф Жук; заступник президента Любліна Катажина Мєчковска-Черняк; голова ради Любліна Пйотр Ковальчик; Генеральний консул республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек; ректор університету Люблінська політехніка Марек Опеляк; керівник відділу з питань Східного партнерства Люблінської політехніки Веслав Сікора; професор Нового університету Лісабона (Португалія) Валентина Василенко; професор Ясського технічного університету (Румунія) Іван Руссу; митрополит Вінницький і Барський Симеон; директор департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк; заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА — начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський.

 

НАГОРОДИ

53 роки для людини — зрілий вік, а для університету — юність, зауважив директор Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк:

 

— Багато доль вінничан пов’язано з Вінницьким політехом. Я теж навчався у ВНТУ, закінчив тут аспірантуру. Пишаюсь, що маю стосунок до нашої альма-матер. Наймаститіші наукові школи працюють саме у нашому ВНТУ.

 

Це вчергове засвідчує і Сертифікат на отримання гранту у сумі 30 тисяч гривень, який вручив доктору технічних наук, професору Олексію Азарову очільник вінницьких освітян. Проект «Інформаційна технологія дистанційного вивчення технічних дисциплін для закладів I-IV рівня акредитації», науковим керівником якого є професор Азаров, став переможним у конкурсі освітніх інноваційних проектів. Цей конкурс, що на Вінниччині відбувається уже увосьме, зорганізовують і фінансово підтримують Вінницькі облдержадміністрація й облрада. Здійснюється він в рамках реалізації Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області до 2015 року.

 

Також почесні грамоти обласної державної адміністрації з рук керівника освітянського департаменту ОДА отримали доктори технічних наук, професори Сергій Павлов та Іван Сивак, кандидати технічних наук, доценти Станіслав Барась, Олександр Рубаненко й Олександр Козачок. А почесні грамоти власне департаменту освіти і науки одержали доктори наук, професорки Ірина Хом’юк і Наталя Карачина, кандидати технічних наук, доценти Дмитро Степанов і Світлана Москвіна.

 

Третій рік поспіль команда ENACTUS нашого університету стає переможцем всеукраїнських змагань. І втретє бере участь у ENACTUS WORLD CUP. Цьогоріч Всесвітній кубок Enactus відбувався у Мексиці з 29 вересня до 1 жовтня. І вперше українська команда вийшла у півфінал Всесвітнього кубку Enactus! І це команда Вінницького національного технічного університету!

 

На святі віншували капітана студентської команди ENACTUS ВНТУ Станіслава Неснова та її наукового керівника Миколу Небаву.

 

— ENACTUS — одна з найчисельніших організацій у світі. Вона розвиває теоретичні навички, які отримують студенти в університеті під час навчання. Робота в команді, уміння розробляти проекти — це комунікативні навики співпраці з бізнесом і владою. ENACTUS підсилює професійну здатність, професійні компетенції, які надаємо студентам в університеті. Зараз команда на підйомі. Тож, є підстави сподіватися, що у жовтні наступного року команда ENACTUS ВНТУ захищатиме честь України в Пекіні. — Пообіцяв керівник команди.

 

ПОЧЕСНІ ПРОФЕСОРИ

Рішенням Вченої Ради університету двом нашим закордонним партнерам і друзям присвоєно звання Почесного професора Вінницького національного технічного університету.

Валентина Василенко — доктор наук за спеціальністю «атомна і молекулярна фізика», професор департаменту фізики Факультету науки і технологій Лісабонського Нового університету (Португалія). На цьому факультеті пані Валентина працює уже понад 25 років, стартувавши з посади молодшого асистента і захистивши за цей час кандидатську і докторську дисертації. Нині працює в напрямку біомедична фізика. За сприяння професора Василенко 10 років тому була укладена угода про співпрацю між ВНТУ і Новим університетом Лісабона. Саме Валентина Василівна опікується нашими студентами, аспірантами і викладачами, які проходять стажування у Португалії.

 

— Дійсно уже понад десятиріччя маємо активну співпрацю. Я хочу пом’янути видатного викладача ВНТУ, професора Сергія Юхимчука, який був біля витоків нашої співдії. Цю високу відзнаку, це віншування сприймаю не стільки як нагороду за те, що я уже зробила, а швидше як стимул працювати надалі. Незабаром португальські студенти приїжджатимуть до ВНТУ на стажування. У нас справді багато спільної роботи. Обіцяю, що зі свого боку я докладу усіх зусиль, аби ВНТУ ще впевненіше звучав у Європі. — Отримавши диплом Почесного професора ВНТУ, запевнила пані Валентина Василенко.

 

Марек Опеляк — ректор університету «Люблінська політехніка» (Польща), доктор габілітований, інженер, гоноровий професор цілої низки європейських університетів. Як вчений-механік займається вирішенням проблем переробки сільськогосподарської продукції, питаннями конструювання та раціоналізації експлуатації автомобілів, експертною оцінкою стану автомобільної техніки та комп’ютерною реконструкцією обставин дорожньо-транспортних випадків. Саме завдяки ректору Мареку Опеляку перша група із 13 студентів ВНТУ нині навчається у Люблінській політехніці за програмою «Подвійний диплом».

 

— Вважаємо, що співпраця ВНТУ і Люблінської політехніки тільки набирає обертів. Тож, розвиватимемо її і в нових напрямках. Надалі ВНТУ направлятиме своїх вчених на роботу у наукових підрозділах Люблінської політехніки і також для читання лекцій. Широка програма масштабної співпраці!

 

Зі своїми українськими колегами професор Опеляк уже написав 5 підручників. Тож, передав кілька їх екземплярів у дарунок бібліотеці ВНТУ.

 

— Мені приємно сьогодні бути серед вас на святкуванні Дня університету. Дуже приємно, що ректор Люблінської політехніки сьогодні отримав звання почесного професора ВНТУ, — сказав Кшиштоф Свідерек.

 

До ректора ВНТУ Володимира Грабка і усієї університетської спільноти звернувся митрополит Вінницький і Барський Симеон:

 

— Хай Господь благословить ваші труди! Творіть добро і пізнавайте Істину. А Істина — це Бог.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Фоторепортаж Сергія Маркова у галереї університету

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...