Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

МІЧІО КАЙКУ РАДИТЬ ОБИРАТИ ТЕХНІЧНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

 

У Вінницькому національному технічному університеті відбулася презентація бестселеру «Фізика майбутнього» Мічіо Кайку. Представляв книгу директор львівського видавництва «Літопис» Михайло Комарницький, де її переклад вийшов у світ українською

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

 

Цьогоріч у травні студенти нашого вишу, які є стипендіатами програми «Завтра.UA», мали змогу безпосередньо спілкуватися з Мічіо Кайку. Цей американський фізик-теоретик із японським корінням брав участь у VI Молодіжному форумі стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука. Там він не лише виступив перед юною аудиторією з лекцією «Фізика майбутнього», а й відповідав на її доскіпливі запитання.

 

Мічіо Кайку не тільки працює в науці, він живе нею і натхненно популяризує. Ведучий численних наукових програм на телеканалах BBC-TV, Discovery і Science. Український варіант «Фізики майбутнього» здобув Гран-прі Форуму видавців-2013, і вже є третьою із дев’яти науково-популярних книг Кайку, яку пропонує вітчизняному читачеві «Літопис».

 

Жюль Верн у романі «Париж у ХХ сторіччі», що написаний 1863-го року, своїм дивовижним даром провидця передбачив телебачення, комп’ютери, інтернет, ліфти, метро, автомобілі на бензині, кондиціонери… А ще перенаселеність, забруднення довкілля, зростаюче безробіття…

 

«Фізика майбутнього» ґрунтується не лише на інтуїціях автора. Мічіо Кайку опирається на інтерв’ю з трьомастами іменитих науковців, посилається на чималенький список Нобелівських лауреатів. Учений оптимістично моделює майбутнє людства аж до 2100 року на основі ретельних спостережень за новітніми науковими розробками і перспективами.

 

Отож, науковець пророкує спеціальні пристрої для читання думок і фотографування сновидінь, можливість проходити крізь стіни, створювати нові форми життя, моделювати власних дітей, підійматися в космос на ліфті. Людство переможе рак. І досягне омріяного — майже не старітиме.

 

Але виникає власне читацьке передбачення — світ, який людство інтенсивно саме для себе створює, стає усе складнішим і водночас уразливішим, а окрема людина — беззахиснішою…

 

Та не лише про перспективи штучного інтелекту розповідає «Фізика майбутнього». Там є й про майбутнє багатства. Кайку впевнений, що внезабарі у світі лідируватимуть ті країни, які вже нині мають за пріоритет розвиток науки й технологій.

 

«Фізика майбутнього», безсумнівно, цікавою видасться тим, хто нині за головне має запитання: «Ким бути? Куди піти вчитися?» Мічіо Кайку запевняє, що найзатребуванішими на прийдешньому ринку праці будуть технічні спеціальності.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...