Прес-центр ВНТУ 23.12.2013, 10:18

У новому 2014 році студенти Вінницького національного технічного університету водночас навчатимуться і в Свєнтокшиській політехніці в Кєльцах (Польща)

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

ВНТУ має активну співпрацю з вишами Польської народної республіки.

У березні 13 студентів Вінницького національного технічного університету отримають диплом Politechnika Lubelska. Це перша група студентів, котра завершує навчання паралельно у двох вишах — вітчизняному і закордонному. За програмою академічної мобільності «Подвійний диплом» вони отримають дипломи магістрів, що визнаються у державах Європейського союзу. Це студенти — майбутні фахівці з технології програмного забезпечення, енергетики і менеджменту. У Люблінській політехніці наші студенти вчаться досить успішно — середній бал 4,5 Тамтешні викладачі зауважували прагнення студентів ВНТУ брати складні і цікаві завдання, а не типові.

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach пропонує ширший діапазон спеціальностей. На навчання до міста-побратима Вінниці можуть поїхати окрім майбутніх програмістів, енергетиків і менеджерів ще й будівельники, екологи, машинобудівники, метрологи та фахівці з лазерної та оптоелектронної техніки.

У Свєнтокшиській політехніці навчається багато студентів з різних країн світу. Але програми академічної мобільності «Подвійний диплом» в ній лише починають запроваджуватись.

«Politechnika Świętokrzyska зацікавлена саме у такій співпраці. Перебуваючи в Кельце, я мала зустріч із ректором університету, професором Станіславом Адамчаком та з проректором із міжнародних зв’язків Річардом Мейєм. ВНТУ і Politechnika Świętokrzyska давно уклали договір про співдружність. На часі його поглибити, активізувати, а саме — дати старт програмі «Подвійний диплом», — розповідає начальник навчального відділу ВНТУ, координатор програм академічної мобільності у ВНТУ, професор кафедри комп'ютерних наук Тамара Савчук.

Навчання пропонується або польською, або англійською мовою.

Нині у Politechnika Świętokrzyska впроваджена програма Erasmus Mundus. Це програма студентського обміну, створена Європейським Союзом з метою підвищення мобільності європейських студентів і підвищення якості вищої освіти за рахунок фінансування академічної кооперації між Європою і рештою світу.

«ВНТУ пропонують приєднатися до цієї програми. Ініціюють спільні наукові дослідження, співдію між кафедрами наших вишів. Запрошують викладачів ВНТУ підвищувати кваліфікацію у Свєнтокшиській політехніці, а студентів на практику. Викладачі ВНТУ, котрі знають польську чи англійську, можуть викладати у Politechnika Świętokrzyska», — продовжує професор Тамара Савчук.

Європейський Союз надає значні кошти для розвитку Келецького технічного університету. Виш має 7 нових корпусів з найсучаснішим обладнанням. А за віком Politechnika Świętokrzyska є ровесником ВНТУ — незабаром відзначатиме свій піввіковий ювілей.

Принагідно варт зауважити, з ініціативою про співдію 6 грудня наш університет відвідала делегація Лодзинського технічного університету (Польща). Йшлося про обмін студентами та викладачами, налагодження спільної наукової діяльності. Уже навесні заплановані обмін делегаціями між ВНТУ та Politechnika Łódzka.