Прес-центр ВНТУ 09.03.2014, 21:50

Сьогодні 9 березня — 200 років від дня народження Тараса Шевченка. XLIII науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів ВНТУ за участю працівників науково-дослідних організацій та інженерно-технічних працівників підприємств Вінниці та області приурочена ювілею Кобзаря

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

Ювілей Кобзаря символічно поєднався з переломним моментом в історії України. Значущу дату відзначає нині не лише українська, а й світова громадськість. Google розмістив на сторінці пошуку дудл із Тарасом Шевченком. (Doodle — логотип Google, який робиться на честь різноманітних знакових подій та свят).

Традиційне наукове університетське дійство проводитиметься як зазвичай у два етапи. Перший уже відбувся 5—7 березня. Працювали секції гуманітарних та фундаментальних наук. 12—14 березня черга секцій загальноінженерних та технічних наук.

У конференції задіяні усі 8 навчально-наукових інститутів вишу, а також Інститут гуманітарно-педагогічних проблем, Інститут інтеграції навчання з виробництвом та Головний центр виховної роботи.

На пленарному засіданні першого — гуманітарного етапу конференції поміж інших проблем обговорювали Шевченкософію у вимірах поетики (тон задав член Національної спілки письменників України, професор Михайло Стрельбицький), дискутували щодо християнської етики і меж сучасної свободи (доповідач — доктор філософських наук, професор Олег Хома).

В обговоренні гуманітарних питань нині, втім як і щороку, взяли участь понад півтисячі студентів вишу. Цікаво, що не лише ті, хто мав виступ, а й такі, хто просто переймається такою проблематикою і мав бажання з цього приводу подискутувати.

У виставковій залі університетського Центру культурології традиційно до відкриття конференції зорганізували художню експозицію творчих студентських робіт. Своїми аматорськими творами приєдналися цьогоріч і викладачі та співробітники. Виставка радує не лише жанровим різноманіттям, а життєствердністю та оптимізмом.

Конференція складається із 55 секцій. Загалом буде виголошено понад 1000 доповідей. З них дві третини студентами. Варто зауважити, що чимало студентів беруть участь у роботі як гуманітарних, так і технічних секцій конференції.

Щодо кількості задіяних у науковому форумі студентів, то загалом це понад півтори тисячі.

17 березня – підбиття підсумків конференції, доповіді голів оргкомітетів інститутів, розроблення та ухвалення рекомендацій (ауд. 210 ГНК о 1500). Остаточна статистика буде оприлюднена там.

За підсумками роботи готується електронне наукове видання матеріалів конференції.

Детальніше на сайті прес-центру ВНТУ