Прес-центр ВНТУ 17.03.2014, 12:16

Першокурсник Інституту інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету Дмитро Кривий радує і водночас дивує своїми ІТ-перемогами

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

Першокурсник Інституту ІТКІ ВНТУ Дмитро Кривий переміг на ХІІІ Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2014». Його авторська розробка інтелектуального програмно-апаратного комплексу здобула перше місце.

Також на регіональному фіналі (Київ) Міжнародного чемпіонату комп’ютерних талантів «Золотий байт» Дмитро здобув І місце у номінації Startup challenge.

Хлопець отримав офіційне запрошення на Міжнародний конкурс INFOMATRIX, що відбудеться 8-12 травня 2014 р. у Бухаресті (Румунія).

Цей талановитий першокурсник Інституту ІТКІ став переможцем і Всеукраїнського конкурсу винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму, що проходив у Києві 11-13 лютого.

Конкурс проводився міністерством освіти і науки України спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді за підтримки Державної служби інтелектуальної власності, Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг, Українського інституту промислової власності та НАН України.

Учасниками очного етапу конкурсу стали 59 представників із 17 регіонів України та Києва. Тема розробки Дмитра — «Проект СКІФ. Інтелектуальний програмно-апаратний комплекс для проведення пошуково-рятувальних та антитерористичних операцій».

Ще школярем Дмитро мав неабиякі досягнення. Брав участь у змаганнях для учнів.

«Балтійський науково-інженерний конкурс», що проходив у Санкт-Петербурзі, де виборов 2 місце і спеціальну винагороду, що присуджується найкращому проекту з технічної точки зору — «Кришталеву кулю»;

«Мирний космос» — 1 місце;

«Інтел-техно Україна» — 1 місце.

«Навчаючись в одинадцятому класі, я брав участь у фіналах майже усіх ІТ-конкурсів, де здебільшого перемагав, але інколи траплялось вдовольнятися і другим місцем. Це тому, що на кожен конкурс я готував нову наукову роботу. Ідеї і реалізація були на висоті, а от оформлення наукової частини потребувало більше часу. Зате зараз маю кілька позитивних рішень патентного бюро на  мої  винаходи. Цього року здобув усі перші місця в конкурсах, де брав участь. Секрет успіху — це складність мого проекту та актуальність.  Я працюю в класі апаратного управління, використовуючи кілька типів мікроконтролерів, а зараз і мікрокомп’ютер, програмне забезпечення пишу сам. Мої пристрої управляються по різних протоколах під управлінням центрального комп’ютера, мобільного телефону і самостійно. Можу відкрити секрет, що робота над проектом SCIF буде продовжена вже як над чисто програмним продуктом, в основі якого математичне моделювання розвалів будівель при стихійних лихах з метою знаходження місць можливого перебування потерпілих. Головні та значущі перемоги — це на Інтелі, а ще, мабуть, минулорічна перемога на «Енергії і середовищі» у фіналі в Норвегії, хоча теперішній «Золотий байт» і «Інфоматрікс» теж не менш престижні», — розповідає хлопець

Виборовши здобутки, що столичним вишам було б за честь мати такого студента, усе ж поступив до Вінницького національного технічного університету.

«У мене були досить високі бали ЗНО і я проходив в КПІ та НАУ, однак обрав ВНТУ. Головна причина — це близькість додому. Вдома в мене досить непогана лабораторія, без якої ніяк. Також у ВНТУ навчався мій батько. До того ж наш університет має репутацію вишу, який заохочує ІТ-студентів займатися науковою діяльністю за межами навчання, вихованці ВНТУ беруть участь і перемагають у різноманітних міжнародних ІТ-олімпіадах. У мене були і є дуже приязні стосунки з викладачами КПІ, вони і зараз діляться зі мною новинками електроніки, сучасними мікроконтролерами. Також мої друзі навчаються в КПІ і НАУ. Ми ще школярами їздили на різні конкурси разом, а зараз стали суперниками на «Золотому Байті». Але знову разом цієї весни представлятимемо Україну на чемпіонаті світу з інформаційних технологій у Бухаресті. Також братиму участь у освітньому проекті від Texas Instruments і фіналі конкурсу «Золотий байт», — каже Дмитро.

Зауважує, що не розчарувався в своєму виборі університету:

«Уже знайшов нових талановитих друзів, працюватиму в команді. Маю абсолютне розуміння  керівництва вишу на всіх рівнях».