Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ІНСТИТУТУ АЕКСУ — 40 РОКІВ!

 

Інституту автоматики, електроніки та комп’ютерних систем управління Вінницького національного технічного університету виповнилося 40 років

 

Урочистості з нагоди ювілею у великій актовій залі вишу відкрив директор ІнАЕКСУ — доктор технічних наук, професор Олег Бісікало. Він стисло розповів про історію та здобутки інституту, окреслив плани на майбутнє.

 

Нам є чим пишатися. Наш рідний факультет (відомий спочатку як ФАОТ, потім ФАМ, ФА та ФАКСУ — з 2002 року отримав сучасну назву Інститут АЕКСУ) завжди був одним з лідерів навчально-виховного процесу не тільки у ВПІ-ВДТУ-ВНТУ, але й серед споріднених навчальних підрозділів усіх технічних ВНЗ країни. Сучасний ІнАЕКСУ на базі своїх 19 спеціалізованих навчальних лабораторій забезпечує збалансовану комплексну підготовку в широкій сфері прикладних комп'ютерних систем та інформаційних технологій.

 

До складу інституту сьогодні входять 6 кафедр, з яких 4 випускні (автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки (АІВТ), комп’ютерних систем управління (КСУ), лазерної та оптоелектронної техніки (ЛОТ), метрології та промислової автоматики (МПА)) та 2 загальноуніверситетські фундаментальні (загальної фізики та фотоніки (ЗФФ) та інтеграції навчання з виробництвом (ІНВ).

 

В ІнАЕКСУ працюють 11 докторів наук і 52 кандидати наук, три заслужені діячі науки і техніки України, заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України. Середня питома вага викладачів ІнАЕКСУ з науковим ступенем та вченим званням перевищує 90%, що є найвищим показником серед науково-навчальних інститутів ВНТУ.

 

В ІнАЕКСУ з 2001 р. видається міжнародний науково-технічний журнал «Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології». На кафедрах КСУ, ЛОТ, МПА та ЗФФ регулярно проводяться престижні міжнародні науково-технічні конференції. «Контроль і управління в складних системах», «Фотоніка ОДС», «Вимірювання, контроль та діагностика в технічних системах», «Застосування лазерів у медицині та біології». Щороку проводяться ІІ тур відкритої Всеукраїнської студентської олімпіади «КСУА» та, чергуючись з інтервалом в три роки, ІІ тур Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт із напрямків «Інформатика та кібернетика» та «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація».

 

Але факультет та інститут – це, насамперед, люди, доля яких звела разом у навчанні, у науці, у спільних проектах. ІнАЕКСУ став помітним освітнім осередком значним чином тому, що його науково-педагогічний колектив розпочав формуватися з двох потужних наукових шкіл найвищого для тогочасного Радянського Союзу рівня. Це наукові школи професорів Віктора Малікова, який, на жаль, передчасно пішов від нас, та Івана Кузьміна, 90-річний ювілей якого ми нещодавно святкували. У 80-тих роках минулого століття сформувалася та отримала загальносоюзне визнання завдяки створенню СКБ «Квантрон» наукова школа професора Володимира Кожем’яки.

 

За 40 років суттєво змінився як світ, так і його технологічний комп’ютерний авангард. Відповідальність за збереження кращих традицій та підтримку високого рівня сучасної підготовки фахівців взяли на себе наші випускники, які сьогодні складають абсолютну більшість професорсько-викладацького складу ІнАЕКСУ.

 

За цей час розвинулися та отримали не тільки загальноукраїнське, але й міжнародне визнання наукові школи докторів технічних наук, професорів, завідувачів кафедрами Романа Квєтного, Володимира Поджаренка (який, на жаль, уже відійшов у вічність), Володимира Дубового, Сергія Павлова та Володимира Кучерука. Випускники – ось наша гордість і ваговита участь у формуванні інтелектуальної еліти Вінниці, Вінниччини та України.

 

Саме наші випускники своєю працею здобули високу репутацію бренду ІнАЕКСУ.

 

Під час святкування нагородили найкращих викладачів і співробітників (Додаток 1 , Додаток 2) та студентів (Додаток 3) ІнАЕКСУ.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Фоторепортаж Сергія Маркова у фотогалереї університету

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...