Прес-центр ВНТУ 18.06.2014, 11:10

 

Чотири місяці магістрант Інституту інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Сергій Кашубін стажувався в Цюріхському офісі Google (Швейцарія)

 

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

 

Google Office (Zurich) — найбільший з усіх офісів Google в Європі та Середній Азії.

 

«Швейцарія вирізняється надзвичайно високим рівнем цін (Цюріх входить в топ 5 найдорожчих для проживання міст світу), але й відповідно високим рівнем зарплат і обслуговування. Перед поїздкою багато від кого чув, що швейцарці — люди стримані, холодні й непривітні, але усі 4 місяці мого перебування там я зустрічав лише приязних і дружніх людей. Одним із найприязніших був власник кімнати, яку я знімав, — фолковий музикант і член групи Dead Brothers» — розповідає Сергій.

 

Найбільше Швейцарія вражає своєю транспортною системою — замість метро тут функціонує щільна мережа наземних потягів локального і міжміського сполучення. Вони ходять кожні декілька хвилин, прибувають завжди вчасно і дозволяють дістатися до офісу Google за півгодини навіть із віддалених районів Цюріхського кантону (так в Швейцарії називають аналог нашої області).

 

Google завойовує титул «Кращий працедавець» кілька років поспіль. Робота в Google — мрія програмістів. Цюріхський офіс вирізняється своєю інноваційністю.

 

«Google Office (Zurich) складається з двох будинків — чотири- та семиповерхового, і забезпечує усі можливості для комфортної роботи і відпочинку. Має два атлетичні спортивні зали, один гімнастичний зал, музичну кімнату, де в будь-який час доступні для гри піаніно, синтезатор, електрогітари, ударна установка тощо, ігрову кімнату (з баскетбольною машиною!), кімнату для відеоігор (з Nitendo, Playstation, Xbox), кімнату для метидацій, кімнату відпочинку, де заборонено розмовляти, масажні крісла, бібліотеку, де можна знайти не лише книги, а й велетенську колекцію настільних ігор, охочі пограти в них збираються кожного вівторка й п’ятниці, пральну кімнату (з машинками і сушками, два душі, багато мікрокухонь із різними напоями й наїдками та найголовніше — три їдальні-ресторани з безкоштовною і дуже-дуже смачною їжею! Один із них спеціалізується на східній кухні, інший — на італійській, а третій подає все без обмежень. У мене була можливість скуштувати  національні страви — рьошті, раклет, швейцарські сосиски та альпійські макарони, насолоджуватись тижнем вегетаріанської кухні від шеф-кухарів найстарішого вегетаріанського ресторану в світі, скуштувати смажених восьминогів і багато іншої екзотики!» — пригадує Сергій.

 

Під час роботи Сергій Кашубін дізнався, як функціонують різні проекти в Гуглі, як організовано робочий процес. Чи не найбільше вразило, як наполегливо люди виконують роботу і як самовіддано намагаються допомогти.

 

Усе ж хлопець зауважує:

 

«Але не варто думати, що все ідеально — як і у всіх великих кодових базах, трапляються неприємні, некоментовані та неефективні шматки коду. Різниця в тому, що кожен може виправити код, який його не влаштовує, що мені й довелося робити кілька разів. Я пройшов чудову кваліфікаційну підготовку та отримав безцінний досвід роботи в команді».

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ