Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ОЛЕГ ДОСУЖИЙ ПЕРЕМІГ НА COMPUTER SPACE

 

Олег Досужий, другокурсник ВНТУ, здобув перше місце на 26-му міжнародному конкурсі Computer space (Болгарія). І отримав запрошення працювати в Лондоні

 

На пишних урочистостях у Софії Computer Space статуетку переможцям вручатиме президент Болгарії Росен Плевнелієв.

 

Олег Досужий нині навчається на кафедрі комп'ютерних наук Інституту інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії нашого вишу.

 

«Олега ми запримітили ще школярем, коли він став переможцем міжнародного конкурсу із веб-дизайну і комп’ютерної графіки, котрий уже 12 років поспіль зорганізовує наш ВНТУ. Він закінчив школу у Жовтих Водах Дніпропетровської області, але ми запросили Олега стати нашим студентом і тепер він уже другокурсник ВНТУ. Врешті головна мета цього нашого конкурсу — виявити талановиту молодь, а потім допомогти їй зреалізувати свої здібності», — розповідає перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Олександр Романюк.

 

На початку жовтня професор Романюк з групою студентів, серед яких і Олег Досужий, був у Москві на форумі, зорганізованому AUTODESK — американською транснаціональною корпорацією, найбільшим у світі постачальником програмного забезпечення (САПР) для промислового і цивільного будівництва, машинобудування, ринку засобів інформації та розваг. Там Олег мав змогу ознайомитися там з найновішими програмними продуктами.

 

До речі, нині у нас в університеті уже створений AUTODESK education center, де і викладачі, і студенти освоюватимуть новітнє програмне забезпечення.

 

Олег комп'ютерною графікою захопився у 12 років. Спочатку це були прості тривимірні форми і, як він каже, кривуваті малюнки:

 

«Малював я тоді для гри, яку сам же і розробляв. Саме бажання робити ігри спонукало мене почати займатися різноманітною творчістю.

 

У 2010-му році я отримав третє місце в обласному конкурсі з комп'ютерної графіки. На цьому конкурсі я вперше виконав анімаційну роботу. Спочатку не хотів брати участь у конкурсах, але завдяки моєму тодішньому вчителю інформатики Валерію Івановичу Зражві, який переконав мене подати роботи, зміг зрозуміти, що це є хорошим стимулом до саморозвитку. Валерій Іванович продовжував допомагати з подачею робіт на конкурси аж до мого вступу в ВНТУ.

 

У 2011 році послав свою першу роботу на міжнародний конкурс із веб-дизайну та комп'ютерної графіки, в якому переміг. Усі наступні роки також брав участь в цьому конкурсі і займав перші місця.

 

У моєму творчому розвитку також бере активну участь перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Олександр Романюк.

 

Він допомагає розвивати ідеї, інформує про конкурси та мотивує, аби я продовжував працювати для своєї творчої і професійної реалізації.

 

Минулоріч, уже будучи першокурсником ВНТУ, під чуйним керівництвом Олександра Никифоровича мені вдалося завоювати призові місця в IT-fest, «Зоряному проекті» і ще багатьох інших конкурсах, що проводились в Україні, РФ та інших країнах СНД.

 

Цьогоріч перемоги здобуті в Degital wind, «Зоряному проекті», IT-Planet та цілому ряді інших.

 

Також уже кілька років я займаюся музикою.

 

Спричинилось до цього те, що багато людей з мого оточення говорили: писати музику легко. Вирішив перевірити. Виявилося — не так просто, тим більше без будь-яких знань про звук і без найменшого поняття щодо нотної грамоти. Ставився до написання музики трохи скептично, думаючи, що вона не має жодної ваги, та й об'єктивно розумів, що моя музика не дотягує до комерційного рівня.

 

Торік, беручи участь у конкурсі «Зоряний Проект», виявив там номінацію «юний композитор». Тож, вирішив випробувати прихильність фортуни — послав роботу. Мій твір отримав третє місце! «Бронзовий» успіх додав мені впевненості у своїх уміннях.

 

На емоціях від успіху, довго не вибираючи, я викупив в інтернеті перші-ліпші курси з музичної теорії та вивчав її самостійно. А на мій день народження батьки подарували midi-клавіатуру, щоб я міг награвати партії в реальному часі.

 

З півроку тому розмістив на деяких ресурсах своє резюме, як композитора і звукорежисера-початківця. Зрідка почав отримувати невеликі замовлення. З великих пригадую тільки ігровий проект з тестовою назвою Still Alive, що розроблявся одним інді-розробником. Для цієї гри я написав аж чотири саундтрека. Про долю проекту нині мені не відомо, можливо, він ще розробляється, ймовірно, що й навіть під іншою назвою.

 

Згодом зі мною зв'язалися з Великобританії власники мережі клубів щодо віддаленої роботи. Мені слід було складати аранжування для клубних пісень одного ще не досить «розкрученого» співака. Пропонували переїхати в Лондон або ж хоча б до Москви для продовження співпраці.

 

Та усе зваживши, проаналізувавши, я відмовився від манливої пропозиції. Причина дуже проста — якщо я зміг стати затребуваним там, то зможу стати затребуваним і тут. До того ж, Україна, а зокрема Вінниця мені більше імпонує, тут усе рідне, тут частинка мене.

 

Зараз у вільний від занять час навчаю студентів 3D-графіці — в обласній студії комп’ютерної графіки та веб-дизайну для учнів і студентів, котра нещодавно створена при нашому університеті. Уже підготував одного переможця міжнародного конкурсу.

 

Та й сам готую нові роботи на конкурси.

 

Крім цього у мене є ще два власних проекти.

 

Перший — короткометражний футуристичний мультфільм, який розповість про можливе майбутнє людей з нестандартної точки зору.

 

Другий — це музичний альбом в змішаній стилістиці, в основу якої я заклав стиль ambient. На його написання мене підштовхнув роман Джорджа Оруелла «1984». Я хочу передати атмосферу антиутопії, але не настільки похмуро, як бачив її головний герой твору, а з відтінком надії виправлення ситуації, що склалася.

 

І кілька слів про майбутнє.

 

Не знаю, хочу бути в майбутньому композитором чи аніматором, але мені дуже хотілося б бачити себе причетним до того, що хоч трішечки зробить наш світ кращим».

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ


 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...