Прес-центр ВНТУ 22.01.2015, 16:46

Довідково-іміджеве видання «ВИНАХІДНИКИ УКРАЇНИ — ЕЛІТА ДЕРЖАВИ. ВИНАХОДИ ТА ІНОВАЦІЇ» видрукувало статтю про професора Валерія Савуляка

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

Інформаційна Вінниччина

Вінницькі вісті

Довідково-іміджеве видання, котре розповідає про відомих вітчизняних новаторів і науковців, «ВИНАХІДНИКИ УКРАЇНИ — ЕЛІТА ДЕРЖАВИ. ВИНАХОДИ ТА ІНОВАЦІЇ» видрукувало статтю про завідувача кафедри технології підвищення зносостійкості, доктора технічних наук, професора Валерія Савуляка

Так відзначено багаторічну плідну і результативну науково-винахідницьку діяльність видатного вінницького науковця, чиї розробки високо поціновуються фахівцями і в Україні, і за кордоном.

Валерій Іванович є випускником нашого вишу — свого часу з відзнакою закінчив ВНЗ. Стартувавши в alma-mater з посади асистента, виріс до знаного в Україні вченого.

Професор Савуляк створив у ВНТУ наукову школу із дослідження матеріалознавства функціональних покриттів та їх застосування для зміцнення і відновлення на основі використання зварювання та споріднених технологій. У своїй науковій школі підготував 4 кандидати технічних наук. Нині під його керівництвом над кандидатськими дисертаціями працюють 9 юних науковців та троє здобувачів наукових ступенів доктора технічних наук.

Валерій Іванович видав 4 монографії, близько 190 наукових і 16 науково-методичних робіт, має 17 авторських свідоцтв та патентів, відкрив низку принципово нових процесів, пристроїв та математичних моделей процесів і матеріалів.

Кафедра технології підвищення зносостійкості під керівництвом Валерія Савуляка отримала найвищий рівень акредитації. При ній створено центр зварювання та лабораторію електронної мікроскопії і спектрального аналізу матеріалів.

Професор Савуляк є членом двох спеціалізованих учених рад із захисту дисертацій. Працює в Науково-методичній комісії з напряму «Зварювання» Міністерства освіти і науки України та є експертом наукової комісії МОН України за пріоритетним напрямом «Фізико-технічні проблеми матеріалознавства».

Винаходи професора Валерія Савуляка у Базі патентів України

Персональний сайт профессора Валерія Савуляка

Це уже третя книга «Винахідники України — еліта держави. Винаходи та інновації» . Вона продовжує серію, перші два томи якої побачили світ у 2010 та 2012 роках, розповідаючи про найваговитіших представників науки й техніки нашої держави.

Видання має наметі не лише популяризувати найпрогресивніших вітчизняних науковців, а й донести інформацію про винахідників до інвестора.

Також читайте: ПІЧКИ-«БУРЖУЙКИ» ВОЇНАМ АТО ВИГОТОВЛЯЮТЬ СТУДЕНТИ та викладачі кафедри технології підвищення зносостійкості нашого Вінницького національного технічного університету (завідувач — доктор технічних наук, професор Валерій Савуляк).

Голова Благодійного Фонду «Чумацький шлях» днями вручив «Подяку БФ «ЧМ» завідувачу кафедри ТПЗ ВНТУ професору Валерієві Савуляку, студентам і викладачам кафедри за активну допомогу воїнам, які воюють, захищаючи Україну