Прес-центр ВНТУ 23.05.2011, 14:46

XVI міжнародна науково-технічна конференція «Гідроаеромеханіка в інженерній практиці» відбулася в нашому університеті.

 

 

У науковому форумі брали участь вчені з України, Польщі, Росії, Білорусі, Болгарії, Німеччини, Румунії. Виголошено 150 доповідей.

Серед учасників — 35 докторів і 72 кандидати наук, молоді вчені й студенти. Окрім знаних науковців брали участь й успішні виробничники: фахівці ДП «Антонов», генеральний директор ВАТ «Веркон» В.Дрозденко, директор ВПУ радіоелектроніки С.Одайський (Чернівці), директор ПВПП «Гідросистема» В.Стукаленко, спеціалісти «Сімферопольводоканалу», Одеського ЗАТ «Будгідравліка».

— На конференції представлені усі українські наукові центри у галузі гідравліки і гідроприводу. — Розповідає голова оргкомітету конференції, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Олег Яхно (НТУУ «КПІ»). — Слухатимемо доповіді про нові досягнення нашої науки, обговоримо проблеми, визначимо рівень підготовки молодих учених. Тому конференція має кілька пленарних засідань, на одному з них заслуховуватимуться кандидатські і докторські дисертації. Чимало наукових розробок пройшли апробацію на нашій конференції. Хоча ця конференція 16-та, насправді їй значно більше років, просто раніш мала дещо іншу назву. Я вдячний Вінницькому техуніверситету, який надав нам можливість зібратися у його стінах — дуже цікавий сучасний університет. Я тут п’ять років був членом спеціалізованої вченої ради, тому стверджую, що ВНТУ — це кузня кадрів не лише інженерів, а й науковців.

— Наш університет має наукові школи цієї наукової галузі, — зазначає ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко. — Професор Ростислав Іскович-Лотоцький очолює відому школу «Теорія розрахунку і розробка вібраційних та віброударних процесів і машин». Тож, ВНТУ вносить свій помітний вклад у розвиток цієї наукової сфери.

— Дуже приємно зустрітися з колегами, з якими єднає багаторічна наукова співпраця. Наукова школа з гідравліки в нашому університеті бере початок ще з 1968 року, коли з Томська приїхав Ігор Матвєєв і запросив до Вінниці Ігоря Неміровського. — Говорить директор Інституту машинобудування та транспорту ВНТУ, заслужений працівник освіти України, професор Юрій Бурєнніков. — В ІнМТ працює спецрада із захисту кандидатських дисертацій з машинознавства. Кілька тижнів тому в ній ще два молодих науковці захистились з напрямку «гідравлічний привід».

І маститі вчені, і молоді, в яких шлях до вершин ще попереду, свої статті друкують у науково-технічному журналі «Промислова гідравліка і пневматика». Редактор часопису, професор Микола Іванов зауважив, що журнал завжди має у своєму портфелі багато цікавих матеріалів. Тепер запровадили новацію — почали давати огляди новин галузевої науки.

На конференції студенти залюбки спілкувалися з тими науковцями, за чиїми підручниками навчаються.

Студент — категорія вічна. Випускник-1982 нашого університету, а нині директор ювелірної фабрики «Мальва» Валентин Мальований через три десятиліття отримав Знак міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР за найкращу наукову студентську роботу.

— Наукова робота студента Мальованого тоді перемогла у всесоюзному конкурсі. Але через якісь перипетії нагорода вчасно не знайшла переможця. Віднайшлася аж тепер. — Професор Бурєнніков радо вручив відзнаку своєму колишньому дипломнику.

— Дуже приємно отримати свою студентську нагороду. — Директор «Мальви» щиро зворушений. — Я вдячний рідному політеху. Поєднавши знання, які він дав, і досвід, котрий отримав, працюючи на потужних заводах, я зумів побудувати власний завод. У мене працює понад сто робітників. Підприємству незабаром виповниться 17 років. Лише людина, яка має знання, може утвердитись у житті. Треба працювати, починаючи зі студентства і впродовж усього життя, і тоді успіх буде однозначно. До речі, у мене на фабриці працюють багато випускників і студентів ВНТУ.

Участь у роботі конференції брали науковці технічного університету імені Георге Асахі міста Яси (Румунія). Декан факультету матеріалознавства, професор Юліан Іоніца:

— Дуже раді знову бути у вашому університеті. Щоразу помічаємо позитивні зміни, зокрема у вашому академічному середовищі. Нашим науковим зв’язкам незабаром уже 20 років. За цей час багато зроблено, ще більше маємо планів. Треба активізувати наш обмін студентами і аспірантами. Є задум організовувати спільні наукові конференції європейського рівня.

Геннадій Зайончковський, президент Асоціації спеціалістів промислової гідравліки і пневматики, доктор технічних наук, професор безапеляційно акцентував, що ця конференція є знаковою подією для фахівців.