Прес-центр ВНТУ 15.06.2015, 17:03

Студенти факультету машинобудування і транспорту ВНТУ на головній вулиці Вінниці виховували безвідповідальних пішоходів і водіїв

Студенти-автомобілісти Вінницького національного технічного університету разом з працівниками ДАІ провели акцію «Відповідальність починається з себе».

Навіть бачачи велику кількість даівців на Соборній, пішоходи, поспішаючи у своїх невідкладних справах, усе одно перебігали вулицю в невстановленому місці.

«Ріст аварійності на вулицях українських міст за участі пішоходів вперто зростає, а смертність пішоходів у ДТП сягає майже 60 відсотків. — Розповідає Олександр Фалатюк, начальник ДАІ Вінниці. — Пішоходи на попередження не реагують, на штрафи також. Штраф сягає від 3 до 5 неоподаткованих мінімумів — це 50-100 грн. Маємо сподівання лише на громадськість, яка може вплинути на свідомість безвідповідальних пішоходів, котрі наражають на небезпеку і себе, й інших учасників дорожнього руху».

Декан факультету машинобудування і транспорту ВНТУ, професор Юрій Бурєнніков розповів, що акцію «Відповідальність починається з себе» його студенти проводитимуть постійно. І віднині щоразу долучатимуться й до профілактичних відпрацювань, які проводитимуть даівці на вулицях обласного центру.

А ще студенти мають творчий задум відзняти відеоролики з правилами дорожнього руху. І навіть розробити свої правила поводження на вулицях Вінниці.

Нині ж вони вручали необізнаним пішоходам листівки з інформацією про основні правила поводження на проїжджій частині та статистику смертності під колесами.

Юні вихованці факультету машинобудування і транспорту привертали увагу перехожих і своєю ошатною формою. До речі, вони першими у виші розробили однострой своєї спеціальності. Затверджували його у міністерстві транспорту й інфраструктури.

Другокурсниця ВНТУ Надія Вигонюк: «Незвичні почуття і емоції. Це вперше такий досвід спілкування з учасниками дорожнього руху Вінниці. Дуже відчувається потрібність такої справи».

Листівки отримали й продавці квіткового ринку, що на вулиці Соборній. Ті в свою чергу поділились власним спостереженням безвідповідального поводження на головній вулиці міста і пішоходів, і водіїв.