Прес-центр ВНТУ 18.06.2015, 12:53

Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Крістіан Шененбергер учора мав зустріч з адміністрацією і студентами Вінницького національного технічного університету

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

У рамках візиту Посла Швейцарської Конфедерації Крістіана Шененбергера до Вінниці відбулись його відвідини ВНТУ.

На зустрічі з керівництвом вишу пан Шененбергер зауважив, що дуже радий перебувати у стінах лідера вищої школи Подільського регіону. Висловив своє задоволення з того, як налагоджує співпрацю вінницький техуніверситет з представниками вищої освіти Швейцарії. Наукове співробітництво розвивається особистісно — «професор-професор». Приміром, уже другий рік поспіль у травні євроексперт швейцарського корпусу експертів SWISSCONTACT Франз Сталдер проводить для студентів-екологів ВНТУ науково-практичний семінар «Менеджмент відходів та ресурсоенергозбереження. Європейський досвід». У Швейцарії університети мають повну автономію, тож, держава не має змоги зобов’язати їх до співдії на рівні вишів у разі їхньої незацікавленості.

Пан Посол проінформував про стипендії Уряду Швейцарії для студентів і науковців, про організацію тамтешніх університетських літніх шкіл. Посольство Швейцарії радо виступає інформаційним спонсором таких можливостей.

Крістіан Шененбергер має ступінь доктора технічних наук — захистив дисертацію у Федеральній вищій технічній школі Цюріха. Працював у дослідницькій групі лауреата Нобелівської премії Ріхарда Ернста.

Тож, швейцарський науковець-дипломат виявив зацікавлення, довідавшись, що у ВНТУ цьогоріч у жовтні вже вп’яте поспіль відбудеться півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС (International Collegiate Programming Contest). Це змагання кращих студентів ІТ-спеціальностей південно-східної Європи. Він пообіцяв максимально розповсюдити цю інформацію в Швейцарії, аби залучити до цього ІТ-дійства спонсорів зі своєї країни.

Варт зауважити, що у швейцарському офісі Google успішно працюють випускники факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії нашого університету Богдан Власюк і Сергій Кашубін.