Прес-центр ВНТУ 03.06.2011, 14:25

Святкування Дня Європи в нашому університеті цьогоріч відбулось у новому форматі — студентам запропонували інтелектуально-пошукову гру на головній вулиці Вінниці.

 

 

Захід проходив під назвою «Тарас Шевченко та Кароль Войтила — знакові постаті європейської культури» і був приурочений до 150-ої річниці перепоховання Кобзаря, чергової річниці з дня народження Івана Павла ІІ й з нагоди Дня Європи.

Тридцять команд-учасниць по п’ять гравців у кожній відповідно до дрес-коду (зовнішній вигляд команди мав чітко засвідчувати, яку з країн Євросоюзу вона представляє) та з «Кобзарем» у руках вирушили з парку Козицького розв'язувати поставлені перед ними задачі.

Перед стартом «Болгарські перці», «Вампіри з Трансільванії», «Чеські пивовари», «Лямур», «Кельце» та інші команди були добре простимульовані величезним тортом (1,2 м на 0,8 м) у вигляді стилізованого прапору Євросоюзу. Подбав про такий оригінальний приз студентський профком ВНТУ. Тож, «представники» європейських країн з азартом кинулись шукати в якому закладі на Соборній можна було б виставляти доробок Т. Шевченка. Якийсь вінничанин частину назви цього закладу сприйняв, як своєрідну суму: специфічна українська запитальна відповідь на запитання, прізвище українського письменника, давньогрецька богиня. Переважна більшість команд здогадались, що це «га» + «Ле» + «Рея», і дали правильну відповідь — Арт-галерея, в якій можна виставляти живописні полотна Тараса Григоровича.

Довелось пригадувати командам назву одного з творів лауреата Нобелівської премії, яка співпадає з назвою вірша Т. Шевченка. Один з найбільш відомих символів столиці країни згаданого лауреата можна побачити й на вулиці Соборній. Тож, учасники мали назвати відповідний вірш Шевченка, згаданий символ і зробити фото когось з гравців своєї команди на фоні цього символу. В Альбера Камю є твір «Чума», як і в Шевченка, а один з найбільш відомих символів Парижа, звичайно ж, Ейфелева вежа.

Треба було учасникам гри ще й визначити, яка ж країна Євросоюзу вважається лідером по ЇХ експорту. Коли відомо, що на центральній вулиці Вінниці ЇХ теж можна придбати, бо якось незручно без них приходити сьогодні до місця, поруч з яким є джерело. Розгадавши всі ці загадки, команди мали прийти до пам’ятника Івана Павла ІІ, що знаходиться поруч з магазином «Джерело», та покласти квіти (саме Нідерланди є лідером з їх експорту).

Справившись з низкою інших завдань, врешті-решт необхідно було здати у відведений термін свій лист з відповідями людині, на бейджі якої містилась цитата з вірша Т. Шевченка, назва якого починається зі слова «Не». Частина команд, поспішаючи вкластись у відведений час гри, не догледіла, яка ж саме з трьох цитат відповідає умовам цього завдання, і тим самим позбавила себе можливості боротись за перемогу.

Ретельна перевірка відповідей принесла сімці кращих команд пам’ятні призи від ВОО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, а переможець і срібний призер у нагороду отримали ще й квитки до кінотеатру на всіх членів команди від студентського профкому ВНТУ.

1. «Вінюнайтед» (збірна) 33 бали;

2. «Лямур» (ФІПЕМ) 29 балів;

3. «Україна» (ФЗЕМ) 21 бал;

4. «Ізюм» (ФРТТК) 20 балів;

5. «Екстрім» (ФКІ) 17 балів;

6. «Таллінські 3К» (ФТЕГП) 16 балів;

7. «Суомі» (збірна) 16 балів.

Завершилось святкування Дня Європи у ВНТУ частуванням усіх учасників інтелектуально-пошукової гри вище згаданим унікальним тортом біля університетського фонтану. Тож, кожен з учасників мав змогу спробувати, який же він «той Євросоюз».

Анатолій ТЕКЛЮК,

кандидат філософських наук, доцент,

заступник директора Головного центру виховної роботи ВНТУ