Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

СОЛОДКИЙ СМАК ЄВРОСОЮЗУ

Святкування Дня Європи в нашому університеті цьогоріч відбулось у новому форматі — студентам запропонували інтелектуально-пошукову гру на головній вулиці Вінниці.

 

 

Захід проходив під назвою «Тарас Шевченко та Кароль Войтила — знакові постаті європейської культури» і був приурочений до 150-ої річниці перепоховання Кобзаря, чергової річниці з дня народження Івана Павла ІІ й з нагоди Дня Європи.

Тридцять команд-учасниць по п’ять гравців у кожній відповідно до дрес-коду (зовнішній вигляд команди мав чітко засвідчувати, яку з країн Євросоюзу вона представляє) та з «Кобзарем» у руках вирушили з парку Козицького розв'язувати поставлені перед ними задачі.

Перед стартом «Болгарські перці», «Вампіри з Трансільванії», «Чеські пивовари», «Лямур», «Кельце» та інші команди були добре простимульовані величезним тортом (1,2 м на 0,8 м) у вигляді стилізованого прапору Євросоюзу. Подбав про такий оригінальний приз студентський профком ВНТУ. Тож, «представники» європейських країн з азартом кинулись шукати в якому закладі на Соборній можна було б виставляти доробок Т. Шевченка. Якийсь вінничанин частину назви цього закладу сприйняв, як своєрідну суму: специфічна українська запитальна відповідь на запитання, прізвище українського письменника, давньогрецька богиня. Переважна більшість команд здогадались, що це «га» + «Ле» + «Рея», і дали правильну відповідь — Арт-галерея, в якій можна виставляти живописні полотна Тараса Григоровича.

Довелось пригадувати командам назву одного з творів лауреата Нобелівської премії, яка співпадає з назвою вірша Т. Шевченка. Один з найбільш відомих символів столиці країни згаданого лауреата можна побачити й на вулиці Соборній. Тож, учасники мали назвати відповідний вірш Шевченка, згаданий символ і зробити фото когось з гравців своєї команди на фоні цього символу. В Альбера Камю є твір «Чума», як і в Шевченка, а один з найбільш відомих символів Парижа, звичайно ж, Ейфелева вежа.

Треба було учасникам гри ще й визначити, яка ж країна Євросоюзу вважається лідером по ЇХ експорту. Коли відомо, що на центральній вулиці Вінниці ЇХ теж можна придбати, бо якось незручно без них приходити сьогодні до місця, поруч з яким є джерело. Розгадавши всі ці загадки, команди мали прийти до пам’ятника Івана Павла ІІ, що знаходиться поруч з магазином «Джерело», та покласти квіти (саме Нідерланди є лідером з їх експорту).

Справившись з низкою інших завдань, врешті-решт необхідно було здати у відведений термін свій лист з відповідями людині, на бейджі якої містилась цитата з вірша Т. Шевченка, назва якого починається зі слова «Не». Частина команд, поспішаючи вкластись у відведений час гри, не догледіла, яка ж саме з трьох цитат відповідає умовам цього завдання, і тим самим позбавила себе можливості боротись за перемогу.

Ретельна перевірка відповідей принесла сімці кращих команд пам’ятні призи від ВОО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, а переможець і срібний призер у нагороду отримали ще й квитки до кінотеатру на всіх членів команди від студентського профкому ВНТУ.

1. «Вінюнайтед» (збірна) 33 бали;

2. «Лямур» (ФІПЕМ) 29 балів;

3. «Україна» (ФЗЕМ) 21 бал;

4. «Ізюм» (ФРТТК) 20 балів;

5. «Екстрім» (ФКІ) 17 балів;

6. «Таллінські 3К» (ФТЕГП) 16 балів;

7. «Суомі» (збірна) 16 балів.

Завершилось святкування Дня Європи у ВНТУ частуванням усіх учасників інтелектуально-пошукової гри вище згаданим унікальним тортом біля університетського фонтану. Тож, кожен з учасників мав змогу спробувати, який же він «той Євросоюз».

Анатолій ТЕКЛЮК,

кандидат філософських наук, доцент,

заступник директора Головного центру виховної роботи ВНТУ

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...