Прес-центр ВНТУ 03.06.2011, 14:30

До складу робочої групи, яка розроблятиме Типове положення про наукове товариство студентів та аспірантів ВНЗ, обрано голову НТСА нашого ВНТУ Валерія Граняка

 

Керівники наукових товариств студентів та аспірантів на своїй нараді в столиці підготували пропозиції МОНмолодьспорту щодо механізмів вирішення ряду проблем, пов’язаних з організацією та здійсненням студентами і аспірантами наукової діяльності.

Понад 150 представників від 120 вищих навчальних закладів України взяли участь у роботі цього молодіжного форуму.

«Міністерство готове до конструктивної співпраці. Переконаний, що вона буде плідною і дозволить вирішити проблеми. Тому ми зацікавлені в створенні та функціонуванні сильних і дієвих наукових товариств студентів та аспірантів», — зазначив під час наради перший заступник міністра освіти Євген Суліма.

Міністерство освіти опрацьовує проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів із залучення молодих учених до роботи в наукових установах та вищих навчальних закладах».

«Нині молоде покоління стало окремою соціальною групою, що має свій статус, менталітет, власні уподобання та погляди на життя. Кожного дня зростає відсоток високоосвіченої молоді, яка робить свій внесок у розбудову держави. Саме таких громадян потребує європейська Україна, адже науковці завжди були авангардом української молоді. Від вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі в суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє країни», — акцентував перший заступник Міністра.

У спільній роботі з науковими товариствами міністерство вважає пріоритетним активізацію роботи наукових товариств на рівні факультетів, інститутів, університетів, у випадку відсутності — їх створення, а також поширення позитивного досвіду діяльності існуючих наукових товариств.

Обговорення та доопрацювання принципів та механізму функціонування наукових товариств, яке має бути закріплене в Типовому положенні про наукове товариство студентів та аспірантів вищого навчального закладу, було чи не основною темою дискусій. Оскільки проблема потребує детального вивчення, за результатами наради сформували спеціальну робочу групу із десяти представників різних вишів України. До складу робочої групи обрано і голову НТСА нашого ВНТУ Валерія Граняка, четвертокурсника Інституту електроенергетики та електромеханіки (гр. ЕПА-07).