Прес-центр ВНТУ 16.06.2011, 19:41

Євроінтеграційні процеси в нашій країні спричиняють необхідність більш тісної співпраці із міжнародними організаціями, установами, навчальними закладами, оскільки найкраще навчання – це практичний досвід. Керуючись саме цим, за підтримки Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні при Президентові України та Центру міжнародного співробітництва вітчизняна делегація здійснила навчально-ознайомчий візит до Ради Європи.

Зустрічаючись із представниками Ради Європи, Європейського суду, Європейської комісії, Організації Об’єднаних націй, ЮНЕСКО, ми, члени делегації, знайомились із їхньою роботою, а також обмінювались думками щодо актуальних питань, що стоять сьогодні перед Україною в контексті євроінтеграційних процесів та питань освіти.

Побували в Паризькому університеті Сорбона, який є одним з найстаріших у Європі. Він розташований в Латинському кварталі Парижа. Назву квартал отримав завдяки університету, оскільки на початку його існування викладання здійснювалось лише латиною, тому саме її чули усі перехожі поблизу стін університету.

А своєю назвою Сорбона завдячує Роберу де Сорбона, теологу, королівському капелану при Св. Людовіку.

Умови вступу до університету дивовижно легкі — до Сорбони не вступають, а… записуються. Відповідно до французької системи освіти у Франції досить важко отримати диплом бакалавра, який видається у середній школі. Його власники й мають право записатись до університету. Вартість освіти складає від 200 євро на рік, включаючи страховку. Разом з тим, вже з першого семестру починаються іспити, які, на відміну від вітчизняної та радянської систем освіти, здаються не протягом тижнів, а впродовж 1-2 днів. Студент має отримувати знання вподовж семестру, а отже має бути здатен здати декілька іспитів в один день.

Цікаво, що лише 10-15% студентів, які записались до Сорбони, отримують диплом. Тому це дві великі різниці – бути студентом Сорбони та закінчити Сорбону. Сорбона є одним з небагатьох університетів, який на однакових умовах приймає як вітчизняних, так і іноземних студентів.

Неофіційна частина була насичена різноманітними екскурсійними заходами. Ми побували в Чехії, Німеччині, Швейцарії, Франції, Бельгії.

Ірина ЄПІФАНОВА,

кандидат економічних наук,

старший викладач кафедри фінанси і кредит,

куратор наукового товариства студентів і аспірантів Інституту менеджменту

Стаття у повному обсязі тут http://impuls.vntu.edu.ua/?news_id=976