Прес-центр ВНТУ 04.07.2011, 15:40

Захист міжуніверситетського комплексного дипломного проекту on-lіne

Створення міжвузівського науково-освітнього середовища забезпечує можливість достатньо легко розв’язувати різного характеру задачі в режимі реального часу. Сприяє цьому розвиток та впровадження Інтернет-технологій.

Розуміючи необхідність подальшого вдосконалення та підвищення рівня технічного та науково-методичного забезпечення в модернізації освіти та безперервну зростаючу роль інформаційних технологій кафедрою електромеханічних систем автоматизації в промисловості та на транспорті (завідувач д.т.н., професор В.В. Грабко) Вінницького національного технічного університету та кафедрою систем автоматичного управління і електропривода (завідувач д.т.н., професор Д.Й. Родькін) Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського було прийнято рішення щодо продовження започаткованої в минулому році традиції організації та проведення захисту міжвузівського комплексного дипломного проекту в он-лайн режимі з використанням Інтернет-технологій.

Для реалізації цієї задачі та забезпечення надійного двостороннього відео- та аудіо зв’язку при заслуховуванні доповідей студентів, їхніх відповідей на запитання та обговоренні результатів захисту членами комісій аспірантами кафедри електромеханічних систем автоматизації в промисловості та на транспорті Ю.В. Шевчуком та І.В. Бальзаном була розроблена методологія на базі системи інтернет-телефонії, текстового й відео-зв’язку Skype і сценарій.

Спільна тема дипломного проекту «Дослідження електроприводу з перетворювачем частоти Altivar 71 зі скалярним керуванням».

Захист міжвузівського комплексного дипломного проекту відбувся у червні. Наш університет представляв студент групи ЕПАiм-10 М.О. Варавва (тема основної частини – «Розробка лабораторного стенду та методики проведення експериментальних досліджень», керівник – к.т.н., доцент С.М. Левицький), а кременчуцький університет – студент групи ЕС-10-1сп Д.В. Скогарев (тема основної частини – «Віртуальний комплекс з дослідження систем автоматизованого електропривода з імпульсними перетворювачами енергії», керівник д.т.н., професор О.П. Чорний) та студент групи СУ-10-1сп В.А. Тукало (тема основної частини – «Розробка підсистеми дистанційного керування з доступом через Internet», керівник – к.т.н., доцент А.Л. Перекрест).

Комплексний дипломний проект спрямований на розвиток лабораторної бази для ефективнішої підготовки майбутніх спеціалістів, а використання Інтернет-технологій сприяє обміну досвідом ВНЗ і розширення знань у галузі електромеханіки.

Михайло РОЗВОДЮК,

кандидат технічних наук, доцент