Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

У ВНТУ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ СТУДЕНТУ ЮРІЮ БАБКУ

 

Учора 28 вересня на корпусі факультету машинобудування і транспорту Вінницького національного технічного університету відкрили меморіальну дошку студенту, герою АТО Юрію Бабку

 

Освітній портал ПедПРЕСА

 


 

 

Юнак загинув 14 липня 2015 року на Луганщині біля села Сизе під час виконання завдань з перевірки надійності мінних укріплень поблизу українсько-російського кордону. Разом з ним полягли і четверо побратимів — військовослужбовці Виноградівського батальйону «Тиса» 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади (ОГПБр). Підірвалися на розтяжці.


Юрію було лише 26 років. До армії пішов добровольцем, служив старшим солдатом і сапером.


Указом Президента України № 330/2016 від 11 серпня 2016 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Юрія Бабка нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня посмертно.


 

Поховано героя в рідному селі Павлівка Калинівського району Вінницької області, де нині мешкають його батько Володимир Прокопович, сестра Оксана, племінник і похресник Валентин. Час не втишує їхній біль.


 

Саме найрідніші люди Юрія і бойові побратими Віталій Деркач, Василь Олійник, Олесь Пугач, Руслан Ткаченко, Роман Смішний отримали право відкрити меморіальну дошку юному захиснику України.


Це уже друга пам’ятна дошка, відкрита у ВНТУ студенту, який поліг в АТО. На корпусі факультету електроенергетики та електромеханіки увічнений у граніті двадцятилітній третьокурсник, розвідник Володимир Муха. Боєць «Айдару» загинув від снайперської кулі.


«Для університету органічніше, коли тут проводяться розважальні заходи чи інтелектуальні змагання. А ми уже вдруге відкриваємо меморіальну дошку студенту, який загинув, захищаючи Батьківщину. Завдяки Юрію, завдяки таким, як він героям, ми сьогодні можемо жити і працювати. Маємо бути вдячними. Не забуваймо їхньої жертовності!» — звернувся до учасників скорботного дійства ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.


 

«Біль крає серце. Не повинно бути так, щоб ми хоронили своїх дітей і відкривали їм меморіальні дошки. Ми розділяємо біль родини, але від того він не стає легшим. Хлопці, які полягли за Україну, тепер захищають нас з Небес. Ця меморіальна дошка буде щоранку нагадувати нам, що ми маємо честь вчитись там, де колись вчився герой Юрій Бабко», — говорить заступник директора інституту магістратури, аспірантури і докторантури ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент Світлана Бевз.


Нині Волонтерський Центр ВНТУ, який активно допомагає нашим захисникам, розпочав збір коштів на спорудження пам’ятника студентам ВНТУ, які віддали життя за Україну.


Керівник Волонтерського Центру ВНТУ, доцент Світлана Бевз, яка воювала командиром зенітного розрахунку в батальйоні «Айдар», розповіла, що уже є матеріали на виготовлення пам’ятника і навіть розроблено кілька ескізів.


Три студента ВНТУ загинули в АТО — Юрій Бабко, Володимир Муха і Роман Мельничук.


Доброволець батальйону «Донбас» Роман Мельничук загинув під час зачистки села Логвинове Донецької області. Був дуже жорстокий бій. Бійці, даючи можливість відійти іншим, залишилися прикривати товаришів…


Відслужив панахиду за усіма убієнними захисниками рідної землі, тими, хто життя своє поклав у боротьбі з московським окупантом, та освятив меморіальну дошку воїну Юрію Бабку священник Української православної церкви Київського патріархату отець Олександр.


Отець Олександр неодноразово разом зі своїми вірянами надавав благодійну допомогу воїнам в зоні АТО та духовно підтримував їх на передовій.


 

«Немає більшої заповіді як та — душу свою віддати за ближніх своїх. У земному розумінні Юрій — герой і в майбутньому житті житель Царства Небесного. Ми маємо захищати те, що Бог нам дав. Він нам дав мову, землю, самобутність, культуру. Адже якщо не цінуємо дарів Господа, то ми не цінуємо Його Самого. Я бажаю нам усім миру!»


Ідея та організація відкриття меморіальної дошки герою Юрію Бабку належить кандидату технічних наук, професору ВНТУ Леоніду Поліщуку.


Суттєву спонсорську допомогу для створення меморіалу надали співробітники ПАТ «Вінницяобленерго». До слова, керівник енергетиків області — випускник ВНТУ Андрій Поліщук.


В урочистостях з нагоди відкриття меморіальної дошки на корпусі факультету машинобудування та транспорту ВНТУ взяли участь друзі, однокурсники Юрія Бабка, викладачі та студенти ВНТУ, громадськість, зокрема, представники ГО «Вінницький союз учасників АТО».


 

Змінивши свій заздалегідь запланований маршрут, до Вінниці завітала Катерина Валевська, волонтерка батальйону «Айдар», учасниця Євромайдану. Вона мандрує Україною з акцією «Велика Українська Хода». Жінка збирає прапори населених пунктів країни, на яких жителі пишуть побажання учасникам антитерористичної операції, державі, один одному.


У Вінницю пані Валевська привезла майже 200 стягів з усіх регіонів країни і навіть закордоння.


До колекції активістки нині приєднався прапор світлої пам’яті Юрія Бабка. На синьо-жовтому полотнищі залишили свої побажання родичі Юри, студенти і викладачі ВНТУ.


 

Юрію Бабку відкривали меморіальну дошку в день його народження. Йому виповнилося б 28 років.


У Вінниці цього дняоголосили День жалоби. На всій території міста були приспущені Державні Прапори України із траурною стрічкою. Цього дня Вінниця хоронила 25-річного Іллю Жабіцького, який загинув 23 вересня в зоні АТО.


Фотогалерея  Урочисте відкриття меморіальної дошки випускнику ВНТУ Юрію Бабко

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...