Прес-центр ВНТУ 24.10.2016, 19:01

У ВНТУ відбулися змагання українського сайту півфіналу студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі, які проводилися паралельно зі змаганнями бухарестського сайту цього півфіналу

Освітній портал ПедПРЕСА

Інформаційний портал «Моя Вінниця»

У межах українського сайту було проведено і відкритий фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.

У змаганнях взяли участь 43 команди, з 46 зареєстрованих.

Команди Національного технічного університету України «КПІ» та Хмельницького національного університету не прибули у зв’язку з хворобою учасників команд, З невідомих причин не прибула команда Донецького національного технічного університету.

У Бухаресті участь у змаганнях взяли 44 команди з Болгарії, Македонії, Румунії, Сербії та Туреччини.

Отож, всього у півфіналі першості світу взяли участь 87 команд з 6 країн південно-східної Європи.

Найбільшу кількість задач за найменший час розв’язали команди Львівського національного університету ім. І. Франка, Ужгородського національного університету і Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Отож, саме вони виступатимуть у травні 2017 р. у світовому фіналі, який пройде у м. Рапід-Сіті, Південна Дакота, США.

Характерною особливістю змагань стало вирівнювання рівня різних країн. Якщо останніми роками у першій десятці з’являлося не більше двох неукраїнських команд і не більше однієї у першій шістці, то цьогоріч у першій шістці виявилося три неукраїнські команди — дві румунські і одна турецька, одна або дві з яких також будуть виступати у фіналі світової першості.

Нині Всеукраїнському благодійному Фонду «Асоціація підтримки і розвитку інформаційних технологій» вдалося залучити до підтримки олімпіади потужних спонсорів — IBM (генеральний спонсор), Facebook (платиновий спонсор) і Looksery (золотий спонсор), а також українські компанії: Win Interective (Вінниця, платиновий спонсор), Livestream (Запоріжжя, золотий спонсор), вінницькі компанії: ЕПАМ СИСТЕМЗ, КиївСтар, CDM, DataGroup, Astound, і київські компанії — Luxoft та АВВY. Департамент інформатизації міської ради забезпечив транспортну і екскурсійну підтримку.

До призового фонду увійшли: смартфони Galaxcy J від КиївСтар за перше місце, міні акустичні системи Fillips – за два других друге міcця,  і окуляри віртуальної реальності – за три треті місця.

Варто відзначити — рівень проведення олімпіади був дуже високим. Як завжди головне з організації і проведення олімпіади навантаження ляглона: доцента кафедри КН Ігоря Арсенюка, відповідального за технічне забезпечення, величезну допомогу якому надав цього року Олександр Марченков, адміністратор університетської мережі; заступника декана ФІТКІ з виховної роботи Вікторію Войтко – реєстрація та супроводження заходів олімпіади; асистента кафедри ПЗ Аллу Денисюк – з харчування студентів в університетській їдальні; доцента кафедри ПЗ Володимира Майданюка – з поселення студентів. Дуже велику допомогу цього року надав Олег Колесницький, заступник декана ФІТКІ з наукової роботи, який вчасно підключився до вирішення організаційних питань. Величезну роботу виконали студенти-волонтери. Особливе велике навантаження лягло на волонтерську групу мережевих адміністраторів.

Постійну підтримку в усіх питаннях з організації олімпіади надавав перший проректор Олександр Романюк.

Якісно виконав свої задачі із безперебійного забезпечення Інтернет Сергій Козлов та інші працівники Інтерцек під керівництвом директора ЦКТ Михайла Розводюка.