Прес-центр ВНТУ 02.12.2016, 23:24

 

Сьогодні, 2 грудня, випускник ВНТУ — депутат Верховної ради України Олександр Домбровський, виконувач обов’язків. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки зустрівся зі студентами та викладачами вишу


 

 

У спілкуванні взяли участь столичні експерти у сфері енергетики. Говорили про реформування ринку електроенергії в Україні.


«Ринок електроенергії один з найскладніших. Тому й дискусії в парламенті дуже складні Адже Україна – єдина країна на пострадянському просторі, яка досі має менший ВВП, ніж 1990-го року – близько 60% тодішнього показника. А модернізувати країну без модернізації енергетичного ринку неможливо», — наголосив Олександр Домбровський.


Йшлося насамперед про формування вільного ринку електроенергії з правом споживачів обирати собі постачальників, що має позитивно позначитись на якості надання послуг. Обговорили законопроект «Про ринок електричної енергії України». Електроенергія повинна стати товаром не тільки теоретично.


«Приємно перебувати в alma mater. Ми з ректором ВНТУ Володимиром Грабком закінчували Вінницький політех практично водночас. Цей навчальний заклад дає якісні знання, його вихованці здатні братись за серйозні завдання», — зауважив Олександр Домбровський.


Серед експертів у сфері енергетики, які прибули на зустріч зі студентами ВНТУ, голова Ради оптового ринку електроенергії в Україні Костянтин Запайщиков:


«Я теж випускник Вінницького політехнічного інституту. Моя група 1С-82».


«Більш того, оцей корпус, в якому відбувається наша зустріч, ми з Костянтином Володимировичем будували. Він був керівником студентських будівельних загонів. І корпус факультету енергетики теж ми будували», — додав Олександр Домбровський.


 

Президент Українського ядерного товариства Григорій Муляр наголосив, що Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» — оператор усіх діючих атомних електростанцій України, дуже зацікавлена у активізації співпраці з ВНТУ, адже виш готує якісні кадри для галузі.


«Енергоатом» впродовж року декільком студентам спеціальності «електричні станції», які навчаються на різних курсах факультету електроенергетики та електромеханіки ВНТУ, додатково до основної стипендії виплачує фахову стипендію. А фахову премію від ДП НАЕК «Енергоатом» отримав й один з кращих викладачів факультету ЕЕЕМ — кандидат технічних наук, доцент Олександр Рубаненко.


Цього літа кілька студентів факультету ЕЕЕМ ВНТУ взяли участь у міжнародній «П’ятій Літній ядерній школі», яка відбулась на базі Південно-Української АЕС і мала назву «Молодь та майбутнє атомної енергетики».


«З приємністю передаю від президента «Енергоатому» Юрія Недашківського слова вдячності викладачам ВНТУ за підготовку якісних спеціалістів. І ось цей пам’ятний знак-планшетку як символ нашої співпраці».


Григорій Муляр пообіцяв, що незабаром студенти-енергетики ВНТУ поїдуть до Чехії, аби ознайомитися з особливостями функціонування тамтешньої ядерної галузі, побувають також у Чеському технічному університеті.


«Вирішення усіх цих енергетичних проблем, про які говорили, сьогодні знаходиться не лише у ВР, не лише в Уряді. Переконаний, ключовим елементом їх вирішення є наша вища технічна освіта. Саме інновації, саме технології, саме наука дає сьогодні можливість швидко рухатись вперед. У моєму рідному технічному університеті запустили кілька програм, аби посилити співробітництво з європейськими вишами стосовно насамперед ІТ, енергетики, автоматизації, адже це саме ті спеціальності, які дають змогу розвивати країну.


І студентів, і викладачів закликаю до активної співпраці. Готовий зустрічатися на кафедрах, готовий знайомити вас з інвесторами.


Місяць тому був з візитом в Китаї. Вперше побував там 25 років тому. Як змінилась їх країна за цей час! Там уже 22 століття! Ми з ректором ВНТУ нещодавно зустрічалися з послом КНР в Україні, Посол Китаю передав мені телефон — найновіша модель Huawei. Ми вирішили, що це буде приз для самого іновативного студента, для самого технологічного студента ВНТУ 2016 року. Хай це буде перша мотивація для вас досягати високотехнологічних рішень», — на такій мажорній ноті завершив зустріч народний депутат України і випускник ВНТУ Олександр Домбровський.