Прес-центр ВНТУ 10.04.2018, 12:38

Такої домовленості досягнуто під час круглого столу University of West Bohemia з українськими навчальними закладами, котрий відбувся у Вінницькому національному технічному університеті 4-5 квітня

Освітній портал ПедПРЕСА

Інформаційний портал «Вінниця  Ok»

Інформаційний портал «Моя Вінниця»

Проводився захід в рамках реалізації проекту розвитку міжнародної співпраці Західночеського університету (University of West Bohemia, zcu.cz) з українськими вишами у сфері енергетики та транспорту.

Зустріч відбулась завдяки підписаній раніше угоді про співпрацю між керівництвом Західночеського університету та Вінницького національного технічного університету.

Чеську делегацію представляли декан машинобудівного факультету (Faculty of Mechanical Engineering, fst.zcu.cz) Мілан Едл (Milan Edl), заступник декана машинобудівного факультету зі співробітництва з промисловістю Ян Здебор (Jan Zdebor), заступник декана електротехнічного факультету (Faculty of Electrical Engineering, fel.zcu.cz) з міжнародного співробітництва Ян Міхалік (Jan Michalik) та завідувач кафедри комплексних систем електротехнічного факультету Мартін Сірови (Martin Sirovy).

З боку ВНТУ у роботі круглого столу взяли участь ректор Володимир Грабко, проректор з наукової роботи Сергій Павлов та співробітники факультету електроенергетики та електромеханіки (ФЕЕЕМ) і факультету машинобудування та транспорту (ФМТ).

Крім представників ВНТУ та чеського університету у заході брали участь представники Сумського державного університету та Одеського національного політехнічного університету.

Учасники круглого столу

Протягом двох днів роботи круглого столу було розглянуто та обговорено різні аспекти двосторонньої співпраці. Зокрема, були представлені доповіді про стан та перспективи розвитку ФЕЕЕМ та ФМТ, а також аналогічних факультетів у Західночеському університеті.

В результаті було досягнуто домовленості про майбутню освітню співпрацю, що може бути реалізована на основі організації взаємного стажування студентів під час практичної підготовки та взаємного стажування викладачів для викладання лекційних курсів студентам.

Також були зроблені перші кроки для організації програми академічної мобільності студентів «Подвійний диплом», що допоможе студентам енергетичних і машинобудівних спеціальностей ВНТУ та Західночеського університету отримувати два дипломи магістра.

З метою налагодження наукової співпраці між університетами, були представлені доповіді про стан і розвиток наукових досліджень та перспективних розробок ВНТУ.

Зокрема, проректор з наукової роботи Сергій Павлов представив загальний стан наукових досягнень фахівців ВНТУ, а науковці кафедр ФЕЕЕМ та ФМТ представили доповіді про свої нові науково-технічні розробки.

Більшість доповідей були зроблені англійською мовою.

Представники Західночеського університету відзначили високий науковий рівень фахівців та їхніх науково-технічних розробок.

Було досягнуто домовленості про проведення спільних науково-технічних конференцій, участі у міжнародних проектах прикладних досліджень, публікації у наукових виданнях, проведення спільних наукових досліджень студентів, аспірантів та докторантів на лабораторних базах обох університетів.

Чеські колеги мали можливість ознайомитись із територією ВНТУ та лабораторною базою ФЕЕЕМ і ФМТ. Були організовані екскурсії на Сабарівську ГЕС, підстанцію «Вінницька 750» та Вінницею.


Ознайомившись із історією створення ВНТУ та сучасним станом університету, чеські гості розповіли про історію створення Західночеського університету та його сьогодення.

Західночеський університет (м. Пльзень, Чеська республіка)

Західночеський університет почав свою історію як інститут механіки та електротехнічної інженерії у 1949 році, будучи філією Чеського технічного університету Праги.

І лише у 1991 році отримав сучасну назву – University of West Bohemia.

В структуру університету входять дев’ять факультетів, центр мовної підготовки та чотири науково-дослідні центри. Наразі в університеті навчається більше 13000 студентів.

Олександр ПЕТРОВ, заступник декана ФМТ з НМР,
Олександр РУБАНЕНКО, доцент кафедри електричних станцій та систем ВНТУ

Сторінка прес-центру ВНТУ у Фейсбук