Прес-центр ВНТУ 24.04.2018, 17:15

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади (1/8 першості світу) цьогоріч відбувся 21 квітня в 36 базових університетах усіх обласних центрів України. Вихід у наступний ІІ етап олімпіади (1/4 першість світу з програмування), який відбудеться восени цього року у ТНТУ імені Івана Пулюя, вибороли 6 команд ВНТУ

Сьогодні основні напрямки розвитку людського суспільства визначають інформаційні технології. Стрімко розвивається робототехніка, штучний інтелект починає замінювати людей у професійній діяльності, створюючи можливості значного підвищення комфортності їх життєдіяльності. Усі ці зміни забезпечують фахівці з інформаційних технологій, підготовка яких є дуже важливою задачею.

Однією з найважливіших задач людства сьогодні є підготовка лідерів ІТ-галузі завтрашнього дня, які володіють знаннями і навичками для створення новітніх інформаційних технологій, що забезпечать процвітання майбутніх поколінь. Таких фахівців не можливо підготувати лише у межах класичних університетських програми. Для цього необхідна мотивація для виконання ними протягом усіх років навчання титанічної щоденної теоретичної і практичної самостійної роботи. Необхідний величезний набір різноманітних цікавих практичних задач і конкурентне середовище, що є індикатором досягнутого рівня, дозволяє щоденно вимірювати прогрес у навчанні і мотивує до нього шляхом надання можливості продемонструвати свої успіхи, відчути себе частиною особливої спільноти.

Таке конкурентне середовище надає всесвітня студентська олімпіада з програмування ІСРС (International Collegiate Programming Contest), що проводиться під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery) вже у 41-й раз.

Вона вимагає від учасників не тільки високопрофесійного кодування чи теоретичних знань з прикладної математики, а комплексного використання таких знань і навичок у процесі командної роботи (команді з трьох осіб надається один комп’ютер), в умовах жорсткого обмеження часу (5 годин на 10-15 задач) для формалізації поставлених задач, створення оптимізаційних або інтелектуальних алгоритмів їх розв’язання, і оптимізованої програмної реалізації цих алгоритмів.

Створення умов для підготовки лідерів ІТ-талузі та формування спільноти креативних програмістів-аналітиків і є місією Олімпіади учасники якої отримують величезні додаткові теоретичні знання і практичні навички, досвід командної роботи в екстремальних умовах, вміння самостійно навчатись, підвищать свою креативність, зміцнюють свою жагу до боротьби з професійними викликами, натхнення до постійного самовдосконалення, формують ті якості, яким мають задовольняти ІТ-фахівці найближчого майбутнього.

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади(у статусі 1/8 фіналу першості світу) цьогорічвідбувся 21квітня в 36 базових університетах усіх обласних центрів України. Загалом по Україні в даній олімпіаді, координованої директором півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі, відмінником освіти України, професором кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, Володимиром Месюрою, змагалися близько 800 команд (по 3 учасника) студентів вишів та коледжів, а також більше ніж 100 шкільних команд.

Враховуючи високу популярність олімпіади та велику кількість бажаючих взяти в ній участь, вже третій рік поспіль у Вінницькій області було організовано два базових майданчика – у ВНТУ (керував координатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командноїолімпіади по Вінницькій області, відмінник освіти України, доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Ігор Арсенюк) та ВДПУ (керувавкоординатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування по Вінницькій областідоцент кафедри математики та інформатики ВДПУ Олександр Жмурко).

На базі ВНТУ у змаганнях взяли участь 78 команд: з ВНТУ – 57 команд, Донецького національного університета ім. Василя Стуса (ДонНУ) – 7 команд, Вінницького коледжу національного університету харчових технологій (ВК НУХТ) – 3 команди, Вінницького технічного коледжу (ВТК) – 2 команди та, поза конкурсом, з фізико-математичної гімназії № 17 (ФМГ №17) – 9 команд.

За кількістю команд майданчик Вінницького політеху зайняв 1-е місце в Україні, а власне наш виш, виставивши на змагання 57 команд, також став першим за цим показником в Україні.

У ВДПУ взяли участь 20 команд. Крім власних команд, тут змагалися ще команди Вінницького фінансово-економічного університету, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Вінницького національного медичного університету ім. Миколи Пирогова, Вінницького національного аграрного університету; а також учнівські команди з Вінницького технічного ліцею, шкіл № 18, 23, 35, а також з Вінницького міського палацу дітей та юнацтва і спеціалізована школа I – III ст. №1 ім. Т. Г. Шевченка Козятинської міської ради вінницької області .

Учасникам змагання було запропоновано 14 задач різного рівня складності, що дало можливість позмагатися у „своїй ваговій категорії” класичним, технічним, педагогічним, природничим та економічним університетам, студентам коледжів та школярам.

Призери олімпіади по Вінницькій області (по групі технічних університетів).

Перше місце виборола команда з ВНТУ VNTU_TreeS у складі студентів Євгена Щербіни, Юрія Шмерчука, Олександра Спажева (тренер – Володимир Месюра)

VNTU_TreeS: Сергій (software engineerкомпанії Exadel), Ігор Арсенюк,Євген Щербіна, Юрій Шмерчук, Олександр Спажев, Володимир Месюра, Сергій Павлов

Два других місця у команд

ДонНУ DonNU_Fearless у складі Ярослава Ісаєнкова, Максима Бацінко, Ярослава Проценко

та VNTU_[figTree] у складі Олексія Кавки, Андрія Андрєєва, Максима Мельника (тренер – Вікторія Войтко)

DonNU_Fearless: Ярослав Ісаєнков, Максим Бацінко, Ярослав Проценко

VNTU_[figTree]:, Андрій Андрєєв, Вікторія Войтко (тренер), Максим Мельник, Олексій Кавка

Три третіх місця у команд

ВНТУ – VNTU_9_3/4 у складі Костянтина Костюка, Леоніда Кузнєцова, Романа Іванова (тренер – Вікторія Войтко);

VNTU_Network_Teamу складі Віктора Свіжака, Андрія Наумовського, Михайла Позура;

VNTU_++j+++jу складі Михайла Кренціна, Олександра Восьмушка, Антона Зубка.

VNTU_LanguageTriangle: Костянтин Костюк, Вікторія Войтко (тренер), Леонід Кузнєцов, Роман Іванов

VNTU_Network_Team: Вікторія Войтко (тренер), Михайло Позур

VNTU_++j+++j: Антон Зубко, Вікторія Войтко (тренер), Михайло Кренцін, Олександр Восьмушко

У групі коледжів по Вінницькій області перше місце виборола команда з ВТК VTC_Kirpich у складі Антонія Дан а, Андрія Гаврилюка, Вадима Маліцького (тренер: Андрій Стець); друге місце по Вінницькій області посіла команда ВК НУХТ VC Nuft_2018-1 у складі Романа Мельниченка, Анастасії Карачової, Едуарда Бабецького (тренер: Руслан Тичук); третє місцедісталося команді з ВТК VTC_FrenchTV у складі Володимира Петрова, Максима КметяМиколи Гуторова (тренер – Андрій Стець)

У шкільній групі перше місце по Вінницькій області виборола команда школярів з ФМГ №17 s_VFMG17_SBK у складі Клончака Сергія, Швеця Михайла, Бархо Марка (тренер: Непомнящий Григорій); друге місце дісталося також команді з ФМГ №17 s_VFMG17_vinnytsia_Bee_skness у складі, Марини Месюри, Антона Чернова, Пішенка Влада (тренери: Підлужняк Наталія, Григорій Непомнящий); третє місце здобула команда ВТЛ sVTL Тимчука Дениса, Ливицької Діана, Кузнецова Іллі (тренер – Ніна Єфременюк)​.

У групі педагогічних університетів перше місце по Вінницькій області виборола команда ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського V SPU_Penguins у складі Сергія Руденка, Олександра Михайлюка, Дмитра Бойчука; друге місце у команди VSPU_AFH у складі Максима Мазур а, Юрія Люлька, Вікторії ДерусТретє місце дісталося команді VSPU_Staner у складі Олександра Панченка, Олександра Пашківського,Дмитра Березова (тренер усіх команд – Олександр Жмурко).

У групі економічних університетів перше місце по Вінницькій області виборола команда ВТЕІ КНТЕУ VITE_KNUTE_niceRabbitsу складі Ірини Бондарчук Євгена Замітайла, Олега Кліщука (тренер – Олена Кузьміна).

У групі природничих університетів перше місце по Вінницькій області виборола команда ВДМУ ім. М. Пирогова VNMU_likar у складі Чорного Євгена Лукашенко Анни Лашкевичи Миколи (тренер – Ревенюк Віктор); друге місце у ВНАУ VNAU_bublikу складі Сукача Олександра, Огера Андрія, Юрчука Богдана(тренер – Бурдейна Людмила)

Таким чином, вихід у наступний ІІ етап олімпіади (1/4 першість світу з програмування), який відбудеться восени цього року у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя, вибороли

6 команд ВНТУ,

3 команди з Донецького НУім. В. Стуса,

2 команди з ВДПУ,

а також по одній команді від ВДМУ ім. М. Пирогова, ВТЕІ КНТЕУ, а також по одній команді з ВТК та ВК НУХТ та дві команди з ФМГ №17.

Побажаємо ж цим командам та усім іншим учасникам олімпіади успіхів, натхнення, наснаги та майбутніх перемог!

Призи, їжу, святковий настрій та багато позитиву подарували учасникам олімпіади спонсори: компанії «Exadel Inc», «Astound Commerce», «Ciklum», «Sitecore Ukraine», «Росинка», Благодійний фонд «Всеукраїнський благодійний фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій».

Оргкомітет олімпіади висловлює велику подяку спонсорам олімпіади, які перетворили змагання на урочисту подію та подарували усім святковий настрій, а також інформаційним спонсорам, які висвітлюють інформацію про цю значну подію в газетах та інтернет-просторі!

Ігор АРСЕНЮК, координатор олімпіади по Вінницькій області, доцент кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України,

Володимир МЕСЮРА, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України, директор півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі,

Олександр ЖМУРКО, координатор олімпіади по Вінницькій області, доцент кафедри математики та інформатики ВДПУ

 

Фотосесії Сергія МАРКОВА   Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування. Перший етап. Відкриття

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування. Перший етап. Основний тур

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування. Перший етап. Нагородження