Прес-центр ВНТУ 13.09.2011, 13:49

Студенти реалізовують, розвивають і удосконалюють свої художні здібності і таланти в різноманітних аматорських колективах університету

Сьогодні в університеті багато уваги надається естетичному вихованню студентів та організації дозвілля молоді. Клуб ВНТУ – університетський центр молодіжного дозвілля, що підтримує, розвиває і поглиблює творчі здібності, художні таланти і аматорство студентської молоді, організовує роботу колективів художньої самодіяльності, гуртків за інтересами, запрошує до участі в студіях та ансамблях. Діяльність клубу направлена на формування національної самосвідомості, високого естетичного смаку, відповідає різноманітним запитам студентів університету.

Студенти мають можливість реалізовувати, розвивати і удосконалювати свої художні здібності і таланти в різноманітних аматорських колективах. Отож, знайомтесь!

Народний фольклорний самодіяльний ансамбль «Оберіг». Почесне звання «народний» присвоєно колективу у 1994 році. Створив і очолює ансамбль Олександр Остапчук. Вже 20 років він популяризує українську народну пісню серед студентів ВНТУ. «Оберіг» постійно бере участь у багатьох заходах нашого університету та загальноміських святах. Неодноразово ансамбль нагороджувався грамотами та дипломами обласного управління культури, управління культури міської ради та обласної ради федерації профспілок.

Гурток-студія східного мистецтва – це вишукана хореографія, мистецтво індійських класичних танців, а також танців близького та середнього сходу. Керівник – Сергій Журавльов, випускник Інституту музики і танцю «Ганаша-Натьялая», Делі (Індія). Нагороджений сертифікатом міжнародного зразка посольства Індії в Україні, має численні подяки управління культури Вінниці та облдержадміністрації. Сергій є одним з небагатьох майстрів свого жанру. Його майстер-класи користуються попитом по всій Україні. Багато авторитетних організацій цінують професійність нашого керівника, запрошують його на міжнародні конкурси в якості судді та особливо шановного гостя. У ВНТУ впродовж 15 років маестро Журавльов проводить заняття з практичної культурології на тему «Мистецтво та філософія стародавньої Індії». Студентський колектив «Лейла» активно бере участь в університетських та міських заходах, нагороджений дипломом за участь у фестивалі «Подільські барви».

Ансамбль естрадного танцю «Fly-dance». Керівником колективу є Вікторія Абідова. Вихованці її студії «Світ танцю», де займаються діти 4 – 17 років, неодноразово були призерами та переможцями різноманітних всеукраїнських конкурсів та змагань з сучасної хореографії. На такий же високий щабель Вікторія намагається вивести і наш молодий університетський колектив «Fly-dance». Перше серйозне випробування колектив пройшов 15 травня 2011 року, взявши участь у Всеукраїнському конкурсі з сучасної хореографії «Успіх-2011». У змаганнях, що проходили у Кам'янці-Подільському, брали участь колективи з Одеси, Тернополя, Хмельницького, Києва та інших міст. «Fly-dance» гідно представив Вінницю і, власне, ВНТУ, здобувши друге місце!

Ансамбль бального танцю «Феліз Байле». Керівник – Олег Філіппов. Ми пишаємось тим, що Олег (до речі, відмінник навчання, магістр, випускник ВНТУ) є одним із ста найкращих танцюристів України. Це звання він виборов торік у Всеукраїнському проекті «Танцюють всі!». І це не єдина його заслуга. Олег успішно захищає звання найкращого танцюриста на різноманітних конкурсах та змаганнях зі спортивних бальних танців. Можливо, саме такому потрапити до такого професійного та титулованого керівника бажають чимало студентів університету, адже «Феліз Байле» є найчисельнішим колективом серед усіх гуртків клубу ВНТУ.

Вокально-інструментальний ансамбль ВНТУ очолює Антоніна Кірпічнікова. Антоніна є артисткою обласного естрадного духового оркестру, активно співпрацює з Вінницькими гуртами, зокрема, такими як «Клондайк», «Тік» та ін. А свою роботу у клубі ВНТУ почала з реставрації та відродження старих духових інструментів, що вже понад 30 років чекали свого «господаря». Мета керівника – донести до молодого покоління усю красу та гармонію звучання живого інструменту. Зараз ансамбль складається із 7-ми учасників. Проте, маємо на меті створити справжній «джаз бенд», який стане улюбленим не тільки в стінах університету, а й далеко за його межами!

Нововведення 2011 року – гурток гри на гітарі. Ним опікується майстер-віртуоз Євген Тимченко. Євген є випускником ВНТУ і за роки свого навчання в університеті став дійсно улюбленцем, кожен його виступ завжди зриває овації глядацької зали. Тепер Євген передає свої уміння, навички та досвід молодим початківцям.

У студентському театрі КВН задає тон дворазовий чемпіон міста з КВН, кращий актор студентської ліги Асоціації КВН України, переможець першого міжнародного ВІННИЦіАнського фестивалю комедійного і пародійного кіно Юрій Постовий. Ще за свого студенства у ВНТУ Юрій був активним учасником художньої самодіяльності – грав у команді КВН ІнІТКІ «Суперсімейка», був ведучим різноманітних університетських заходів, здобув звання «Містер шарм-2006». За всю історію Вінницького КВНу саме команди з ВНТУ найчастіше ставали чемпіонами міста. І зараз продовжують представляти Вінницю на Всеукраїнських змаганнях в Асоціації КВН України, які відбуваються протягом року в різних містах України.

Вокальна студія. Навчають та розвивають вокальні здібності наших студентів Анна Окрема та Олена Кашараба. Неодноразово їх вихованці були переможцями студентських конкурсів. Постійно беруть активну участь у міських заходах – День міста, День молоді, Новорічні свята, День Студента, День Європи та багато інших. Часто солістів вокальної студії можна побачити у різноманітних телевізійних шоу – «Україна має талант», «Голос країни», «Х фактор». У квітні 2011 року голос Олександра Небави, студента групи 4МО-07, оцінила вся країна, адже із 3000 учасників Олександр потрапив у 150 найкращих вокалістів України у проекті «Голос країни». Співаючи на сцені ВНТУ пісні улюбленого гурту «Бумбокс», Олександр отримав запрошення до пародійного шоу «Велика різниця». Вражений такою точністю і схожістю пародії, Андрій Хливнюк пообіцяв О. Небаві заспівати дуетом.

Також у Клубі ВНТУ є єдина серед навчальних закладів технічно-оснащена студія звукозапису, що дає можливість студентам здійснювати записи акустичних інструментів, вокалу, створювати свої перші авторські пісні. Яскравим прикладом такого творчого тандему є Фарух Базоров та Анатолій Доспєхов. Фарух вперше спробував покласти на музику свої авторські вірші та записати їх у власному виконані. Результат їх творчої роботи вразив своєю якістю і професійністю.

Можливо, саме в університетському клубі розкриються і ваші здібності та творчий потенціал як майбутньої «зірки».

 

Катерина ФЕДОРЕНКО,

директор клубу ВНТУ