Імідж-центр ВНТУ 29.11.2024


14 і 15 листопада 2024 р. у Франції (м. Нансі) в Інституті Жана Ламура відбулась чергова робоча зустріч GREENE, щодо проєкту № 101129888 «SINGLE-GRAIN RE-ENGINEERED ND-FE-B PERMANENT MAGNETS» («РЕІНЖЕНЕРІЯ МОНОКРИСТАЛЛІЧНОГО Nd-Fe-B ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПОСТІЙНИХ МАГНІТІВ»).
 

1


На зустрічі був консорціум, до якого входять 15 науково-дослідних організацій та підприємств з Словенії, Німеччини, Австрії, Франції, Іспанії, Італії, Нідерландів та України. Також чотири промислових партнери, в т. ч. всесвітньо відома компанія BOSH, а координатором проєкту виступав Інститут Йозефа Штефана (м. Любляна, Словенія).
 

2


На робочій зустрічі партнерами консорціуму було зроблено доповіді по восьми робочим пакетам (WP1WP8). В рамках робочого пакету №1 (WP1 – Multi-scale Simulations) на зустрічі виступали науковий керівник проєкту у ВНТУ, д-р техн. наук Олександр ГРУШКО, який створив відповідні передумови участі ВНТУ у цьому проєкті, декан факультету машинобудування та транспорту, канд. техн. наук Сергій СУХОРУКОВ та доцент кафедри ОМТМІГ, канд. техн. наук Інна КИРИЦЯ.
 

3


Партнерами висвітлено прогрес виконання проєкту, уточнено плани та поточні завдання. Протягом 4-х років партнери розроблятимуть високоенергетичні магніти на основі Nd-Fe-B. Інноваційно реінжиніринг їх відбуватиметься на рівні окремих зерен, щоб мінімізувати загальний вміст рідкісноземельних елементів Nd, зменшуючи таким чином вплив на навколишнє середовище, а також зменшити залежність від поставок цієї критично важливої сировини з Китаю.

Завдання ВНТУ, як партнера, полягають у дослідженнях залишкових напружень та місфітних деформацій у певних композиціях полікристалічного Nd-Fe-B, для врахування впливу структурних і механічних аспектів систем на локальну магнітокристалічну анізотропію досліджуваного матеріалу. 
 

4


«GREENE» має на меті розвиток важливих технологій, знань та матеріалів в межах ЄС, що сприятиме зміцненню європейської незалежності та конкурентоспроможності Європи відповідно до потреб промисловості. Вона має на меті досягти значних наукових результатів, що сприятимуть зростанню зелених технологій. Таким чином, наступні чотири роки будуть вирішальними для досліджень у сфері постійних магнітів.

Науковий потенціал ВНТУ відповідає рівню міжнародних вимог і стандартів і з гідністю представляє Україну на європейському просторі інновацій і досліджень!