Знищення усього довкола, випалена земля, зруйновані міста, села та долі міліонів людей — усе це війна, руйнівна сила яка не знає пощади. Страждання зазнає і навколишнє середовище, відновлення якого буде потребувати не одного десятиліття. Питання проблеми екоциду, як ніколи, стало актуальним та болючим для України з початком повномасштабної війни.
У Культурно-митецькому та просвітницькому центрі ВНТУ 22 жовтня 2024 року відбувся захід на основі проєкту «Рай, перетворений на пекло. Stop ecocide Ukraine». Проєкт охоплює художню та фото виставку, короткометражний документальний фільм «Рай, перетворений на пекло Stop ecocide Ukraine», пресконференцію з організаторами проєкту.

Захід присвячений боротьбі з екоцидом, спричиненим російською агресією, висвітлює історії свідків військових дій у перші дні в м. Ірпінь та їх негативний вплив на тварин, особливо тих, які стали безпритульними, захід розкриває особливості волонтерського руху.


Проєкт у Культурно-митецькому та просвітницькому центрі ВНТУ «Рай, перетворений на пекло. Stop ecocide Ukraine» зініційований та організований Тетяною БАБІНОЮ – членкинею Національної спілки журналістів України, лауреаткою премії ООН у галузі телебачення, яка має свій Ютуб канал «Sirin», для якого створює фільми, присвячені культурним проєктам та лідерам волонтерських громад. Як член Харківського «Press Club», бере участь у зйомках фільмів на замовлення Посольства США, які викривають злочини російських терористів проти України. Проводить культурні та мистецькі заходи в Польщі з метою донесення інформації про боротьбу України з російською навалою (виставки картин відомих українських художників і малюнків дітей, фотоекспозиції, презентації авторських антивоєнних фільмів). Також співорганізатором проєкту є художниця, фотохудожниця, мисткиня Наталія ПОПОВИЧ-САМУСЬ, роботи якої представлені на виставці і яка є головною героїнею представленого для перегляду фільму.


Ініціатором та активною учасницею заходу є волонтерка, викладачка ВНТУ, доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія ВОЙТКО, яка розповіла про волонтерську допомогу, її необхідність у нинішніх реаліях, окреслила роль мистецтво і його вплив на психологічний стан людей і, особливо, військових на передовій. З учасниками заходу обговорили вплив екоциду на екосистему України, необхідність документування екологічних наслідків російсько-української війни як п’ятого злочину проти людяності.
Такі заходи є важливими та необхідними не лише для актуалізації національно-патріотичного виховання молоді, а й для об’єднання у боротьбі з агресором на усіх фронтах.
Висловлюємо вдячність ініціаторам та організаторам проєкту!
Усіх бажаючих запрошуємо відвідати виставку з переглядом документального фільму, яка буде тривати до 27 листопада 2024 року у Культурно-мистецькому та просвітницькому центрі ВНТУ, аудиторія 2263.
Директор Культурно-мистецького
та просвітницького центру ВНТУ
д-р пед. наук, професор каф. ФГН
Олена Гречановська

















